BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.06.2019. n/z Polskie banknoty.

https://eastnews.pl/Arkadiusz-Ziolek

Na świadczenie resort wydał już 840 mln zł. Jeszcze 2 mln Polaków ma prawo dostać, może tobie też się należy

29 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Świadczenie 300 plus pochłonęło z budżetu państwa już 840 mln złotych, a to nie koniec wydatków. Ze świadczenia Dobry start ma prawo skorzystać jeszcze 2 mln Polaków.

Świadczenie 300 plus kosztuje setki milionów

Świadczenie 300 plus przyznawane jest w ramach rządowego programu Dobry start. Według rządowych założeń 300 plus ma być inwestycją w edukację polskich dzieci. "To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,6 miliona uczniów." - napisano na rządowej stronie.

Świadczenie 300 plus przysługuje na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się szkole mogą pobierać świadczenie, aż do 24. roku życia. W celu przyznania świadczenia należy złożyć odpowiedni wniosek. Można to zrobić poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Od sierpnia wnioski można składać także drogą tradycyjną za pośrednictwem poczty lub osobiście. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Świadczenie 300 plus nadal w grze

Świadczenie 300 plus wypłacane jest w formie pieniężnej. "Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku." - informuje rząd. Świadczenie 300 plus nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola lub żłobka. Świadczenia nie mogą pobierać także studenci.

Świadczenie 300 plus do tej pory pochłonęło ok. 840 mln zł z budżetu państwa. Złożono 2,5 mln wniosków o przyznanie 300 plus. - Chcemy rodzicom pomóc w przygotowaniu odpowiedniej wyprawki, a że wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego ponoszą wszyscy, to program również dedykowany jest wszystkim uczniom bez wyjątku, bez względu na dochody rodziny - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.

<

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunk&oacute;w międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zaw&oacute;d, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial &quot;House of Cards&quot;. Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >