Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Strażacy z OSP mogą liczyć na dodatek emerytalny. Muszą spełniać jednak jeden warunek
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 29.04.2021 02:00

Strażacy z OSP mogą liczyć na dodatek emerytalny. Muszą spełniać jednak jeden warunek

pieniądze-2-50zł-biznesinfo (1)
Biznes Info

Strażacy z OSP mogą liczyć na specjalny dodatek do emerytury, poinformował dzisiaj szef MSWiA - Mariusz Kamiński. W tym celu muszą spełnić jednak warunek odpowiednio długiego stażu.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie wymagania muszą spełnić strażacy z OSP, aby otrzymać dodatek emerytalny

  • Jak wysoki będzie dodatek

  • Na jakim etapie prac jest projekt

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło sprezentować strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej specjalny dodatek do emerytury.

Mariusz Kamiński kierujący resortem spraw wewnętrznych zapowiedział, że każda druhna i druh z ochotniczych formacji pożarnych, którzy przez 25 lat brali bezpośredni udział w akcjach gaśniczych, mogą liczyć na dodatek emerytalny.

Od kiedy i w jakiej wysokości dodatek?

Business Insider informuje, że wiceszef MSWiA Maciej Wąsik podał dokładny próg wiekowy, po którym dodatek będzie wypłacany na konta strażaków ochotników. W przypadku kobiet jest to 60 lat, w przypadku mężczyzn zaś 65 lat.

Wąsik określił również wysokość dodatku do świadczenia. Ma on wynosić 1/14 minimalnego wynagrodzenia. Kamiński zaznaczył jednak, że choć projekt trafił już do dalszych prac rządowych i niedługo pojawi się na głosowaniu w parlamencie, to ministerstwo zamierza przeprowadzić w tej sprawie konsultacje społeczne, w tym z pracownikami OSP.

Minimalne wynagrodzenie w Polsce plasuje się obecnie na poziomie 2800 zł brutto, strażacy z OSP mogą więc liczyć na dodatkowe 200 zł brutto do swoich emerytur. Warto jednak zaznaczyć, że próg minimalnego wynagrodzenia zostaje konsekwentnie podnoszony. W przypadku więc jego podniesienia, dodatek dla strażaków ma zostać także zwaloryzowany.

Tagi: Emerytura