BiznesINFO.pl > Finanse > Starsze małżeństwo musi zapłacić przeszło 46 tys. zł za gaz. Życie emerytów zmieniło się w koszmar
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 04.03.2023 18:10

Starsze małżeństwo musi zapłacić przeszło 46 tys. zł za gaz. Życie emerytów zmieniło się w koszmar

rachunek-pieniądze-gaz
Pixabay

Para emerytów z Piły otrzymała zaskakująco wysoki rachunek za gaz. Kilkadziesiąt tysięcy złotych spowodowane jest jedną drobną zmianą w ich mieszkaniu.

Kilkadziesiąt tysięcy za gaz

Jak powiedziała cytowana przez Business Insidera pani Ewa, wezwania do zapłaty przychodzą od sierpnia. Małżeństwo nigdy nie spóźniała się z zapłatą rachunków za gaz.

Teraz problemy są dosłownie niespotykane. Rachunek, jaki otrzymali od PGNiG w sierpniu zeszłego roku, wynosi 46 tys. 281 zł 12 gr.

PGNiG zarzuca ingerencję w licznik

Jak informuje Business Insider, w mieszkaniu znajduje się tylko jedna kuchenka gazowa, nieczynny piekarnik i piec dwufunkcyjny. Mimo to, z rachunku wynika, że zużycie gazu wzrosło o 19,5 tys. m sześć. gazu.

Cała sprawa rozbija się o jeden drobny szczegół. Mianowicie, tak wysoka różnica w zużyciu miała zostać naliczona przy wymianie licznika. Dostawca zarzuca emerytom ingerowanie i uszkodzenie starego licznika.

Małżeństwo zaprzecza

PGNiG w wypowiedzi przytaczanej przez Business Insidera przekazało, że pomimo nieścisłości w protokole “wszystko jest potwierdzone zdjęciami”. Samo nieodnotowanie nieprawidłowości miało być z kolei “niedopatrzeniem” monterów.

Powiatowy rzecznik konsumentów zaproponował PGNiG umorzenie części długu, lecz dostawca propozycję odrzucił. Małżeństwo zaprzecza oskarżeniom dot. ingerowania w licznik.