BiznesINFO.pl

EastNews/Piotr Molecki

Sosnowo: Wybuch domu podczas wesela. Cudem wszyscy przeżyli, ale nie mają do czego wracać

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Nie tak miało wyglądać wesela państwa Elżbiety i Adama Wawrzyniaków z Sosnowa (woj. zachodniopomorskie). Gdy świeżo upieczeni małżonkowie bawili się z gośćmi w ich domu miał miejsce wybuch gazu. Para utraciła dorobek całego życia i wszystko wskazuje na to, że tragedia była efektem celowego działania.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W domu państwa Wawrzyniaków nastąpił wybuch

  • Kto i dlaczego mógł przyczynić się do tragedii

Tragedia w Sosnowie

Piątek 25 czerwca 2021 roku miał być najszczęśliwszym dniem dla Elżbiety i Adama Wawrzyniaków z miejscowości Sosnowo (woj. zachodniopomorskie). Niestety okazał się najtragiczniejszy.

Tego dnia powiedzieli pani Elżbieta i pan Adam powiedzieli sobie sakramentalne "tak", a następnie wraz z gośćmi bawili się na swoim weselu. W pewnym momencie - jak relacjonuje "Fakt" - zadzwonił telefon z tragiczną informacją: "W waszym domu wybuchł gaz".

Małżonkowie szybko udali się na miejsce. Ofiar na szczęście nie było, gdyż wszyscy domownicy byli obecni na weselu, ale sam budynek zamienił się w ruinę.

Dom - jak podaje gazeta za stroną zrzutka.pl, gdzie ruszyła zbiórka na pomoc dla państwa Wawrzyniaków - nadaje się do rozbiórki i nie ma możliwości jego odbudowania. Wspomniana zbiórka ma pomóc parze w budowie nowego domu od zera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sosnowo: Wybuch najprawdopodobniej spowodowany specjalnie

Wiele wskazuje na to, że piątkowa tragedia była efektem celowego działania a nie nieszczęśliwego wypadku. "Fakt" podaje, że w związku z tym co się stało zatrzymano 24-letniego obywatela Ukrainy.

Z nieoficjalnych ustaleń TVP Szczecin wynika, że Ukrainiec mógł zostać wynajęty do zastraszenia państwa Wawrzyniaków. Przez kogo? Przez jednych z ich sąsiadów, w związku z konfliktem o prawo własności do stawu.

W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Łobzie - jak przekazał Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie - zapadła decyzja o areszcie dla 24-latka.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

PolicjaNieruchomościPolska

Podobne artykuły

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Domeny rządowe odsyłają na strony dla dorosłych
Czytaj więcej >

Finanse

Pakiet darmowych badań dla każdego ubezpieczonego w NFZ. Sprawdzamy, kiedy obowiązuje refundacja
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]