Skarbówka
Flickr/Rab....................
Autor Paulina Musianek - 8 Października 2019

Zakupy w Skarbówce. Kupisz tam torebki, biżuterię czy samochody za połowę ceny

Skarbówka wyprzedaje przejęte na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości i ruchomości. W październikowych licytacjach można kupić ciekawe przedmioty to za bardzo niską cenę.

Skarbówka sprzedaje towary

Skarbówka pozbywa się przeróżnych przedmiotów - od złotej obrączki po TIR-a, jak czytamy na WP. Październikowe licytacje warszawskiej skarbówki obfitują w nie raz niespodziewane ruchomości. Są to m.in. srebrne łyżeczki czy biżuteria - złoty pierścionek można kupić już za 200-300 złotych. Złote kolczyki zaś za prawie 350 zł, a łańcuszek za niewiele mniej - 317 zł. Najdroższe, chociaż i tak w dobrej cenie okazały się obrączki - od 363 zł do 583 zł za sztukę. Kielecki urząd sprzedaje za to torebki. Ceny zaczynają się od 9,40 zł i kończą na 33 zł.

Nietypowego zakupu można dokonać w rzeszowski oddziale Urzędu Skarbowego. Pistolet pneumatyczny TEX Mod. 3 na śruty kaliber 4,5 mm czechosłowackiej produkcji wyceniony został na 146 złotych (w pierwszej licytacji). W ofercie niemal każdej skarbówki są samochody, które można zakupić w o wiele taniej - zazwyczaj sięgają wysokości ⅓ rynkowej ceny.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

Skarbówka na Allegro

W lutym tego roku Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt zmian prawa, które regulują sposób, w jaki długi mają być ściągane przez skarbówkę. Według projektu skarbówka będzie mogła prowadzić licytacje przyjętych towarów na znanych portalach aukcyjnych - Allegro i OLX.

- Wybór platformy, na której będzie przeprowadzana licytacja, ma się odbywać poza trybem przepisów o zamówieniach publicznych, przy kwotach licytacji ograniczonych do 30 tys. euro - tłumaczy “Rzeczpospolitej” radca prawny Michał Roszkowski, doradca podatkowy, partner w kancelarii Accreo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Nie żyje Janusz Kondratiuk. Polski reżyser zmagał się z rakiem trzustki, miał 76 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News