BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Zakupy w Skarbówce. Kupisz tam torebki, biżuterię czy samochody za połowę ceny

8 Października 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Skarbówka wyprzedaje przejęte na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości i ruchomości. W październikowych licytacjach można kupić ciekawe przedmioty to za bardzo niską cenę.

Skarbówka sprzedaje towary

Skarbówka pozbywa się przeróżnych przedmiotów - od złotej obrączki po TIR-a, jak czytamy na WP. Październikowe licytacje warszawskiej skarbówki obfitują w nie raz niespodziewane ruchomości. Są to m.in. srebrne łyżeczki czy biżuteria - złoty pierścionek można kupić już za 200-300 złotych. Złote kolczyki zaś za prawie  350 zł, a łańcuszek za niewiele mniej - 317 zł. Najdroższe, chociaż i tak w dobrej cenie okazały się obrączki - od 363 zł do 583 zł za sztukę. Kielecki urząd sprzedaje za to torebki. Ceny zaczynają się od 9,40 zł i kończą na 33 zł.

Nietypowego zakupu można dokonać w rzeszowski oddziale Urzędu Skarbowego. Pistolet pneumatyczny TEX Mod. 3 na śruty kaliber 4,5 mm czechosłowackiej produkcji wyceniony został na 146 złotych (w pierwszej licytacji). W ofercie niemal każdej skarbówki są samochody, które można zakupić w o wiele taniej - zazwyczaj sięgają wysokości ⅓ rynkowej ceny.

Skarbówka na Allegro

W lutym tego roku Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt zmian prawa, które regulują sposób, w jaki długi mają być ściągane przez skarbówkę. Według projektu skarbówka będzie mogła prowadzić licytacje przyjętych towarów na znanych portalach aukcyjnych - Allegro i OLX.

- Wybór platformy, na której będzie przeprowadzana licytacja, ma się odbywać poza trybem przepisów o zamówieniach publicznych, przy kwotach licytacji ograniczonych do 30 tys. euro - tłumaczy “Rzeczpospolitej” radca prawny Michał Roszkowski, doradca podatkowy, partner w kancelarii Accreo.

Tagi:

Urząd SkarbowyFiskus

Paulina MusianekAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwentka dziennikarstwa oraz zarządzania i marketingu. Wcześniej zajmowała się tworzeniem treści marketingowych i działaniami pr-owymi dla NGOs, m.in. Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Interesuje się metodami wpływu społecznego, psychologią biznesu i mindfulness. Uwielbia trekking, spanie w namiocie i trudne warunki. Prywatnie kociara. Uważa, że jedyną stałą w życiu jest zmiana.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Polska i Świat

Polska kupuje gigantyczną ilość uzbrojenia z Korei Południowej. Kaczyński tłumaczy dlaczego

Czytaj więcej >
Twitter/President of Russia

Polska i Świat

Rosyjska Duma Państwowa poparła aneksję terytoriów Ukrainy. Jednomyślne poparcie

Czytaj więcej >
przychodnia

Polska i Świat

NFZ przejmie część zadań Ministerstwa Zdrowia. Nie otrzyma dodatkowych pieniędzy

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki: W Polsce są tylko dwie partie, a Niemcy niech sami zbierają szparagi

Polska i Świat

Morawiecki: Atak terrorystyczny na gazociągi Nord Stream jest najprawdopodobniej dziełem służb rosyjskich

Czytaj więcej >
fot. HANDOUT/AFP/East News

Polska i Świat

Prezydent Zełenski odwołał planowany jesienny pobór do armii

Czytaj więcej >
Joachim Brudziński

Polska i Świat

Kolejne dopłaty do węgla. Zapowiedź wiceprezesa PiS

Czytaj więcej >