Sejm - nowi posłowie zarobią po 13 dniach pracy 80 tys. złotych
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 27 Lipca 2019

80 tys. złotych za 13 dni pracy. To czeka nowych posłów

Sejm musiał uzupełnić braki po posłach, którzy odeszli do europarlamentu. Wybranych czeka niewiele pracy i wielkie pieniądze. Za 13 dni dostaną nawet 80 tys. złotych. Poza 13 dniami pracy czeka ich dodatkowo 53 dni wakacji.

Sejm im się opłaca. Za 13 dni pracy i 53 dni urlopu nowi posłowie, którzy zasiedli w ławach niższej izby parlamentu otrzymają zawrotną pensję 80 tys. złotych. Ślubowanie złożyli 12 czerwca tego roku, a miejsca, które zajęli to uzupełnienie po posłach, którzy odeszli z polskiego parlamentu do parlamentu europejskiego.

Ile jest takich osób? Jak podaje portal INNPoland, mowa o 18 politykach, którzy w sumie do końca kadencji obecnego Sejmu, która kończy się na jesieni, przepracują w sejmowych ławach 13 dni. Za to zarobią w sumie 50 tys. złotych, a niektórzy z nich z pewnością dostaną nawet po 80 tys. złotych. Jak to możliwe?

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

Sejm nowym posłom wypłaci krocie

Nowi posłowie zgarną pieniądze za miesiące czerwiec - październik. W każdym miesiącu zarabiają około 10 tys. złotych uposażenia oraz 2,5 tys. diety parlamentarnej. Natomiast ci, których wyborcy nie wybiorą w wyborach na jesieni, otrzymają dodatkowo odprawę o wartości trzech miesięcznych uposażeń.

Jak podaje jeszcze INNPoland, Sejm jest bardzo hojny. Od początku kadencji Sejmu posłowie z budżetu wyciągnęli 1,5 mln złotych zapomóg. Ci posłowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej mogą się po nie zgłaszać. Zapomoga to w sumie 2,2 tys. złotych miesięcznie. Centrum Infirmacyjne Sejmu poinformowało, że od początku tego roku posłowie wyciągnęli na zapomogi a 213 tys. złotych.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News