BiznesINFO.pl
9926072996 7b6d96d631 o

flickr

Rosyjska ambasada w Irlandii cofnięta niemal do średniowiecza. Pracownicy nie mają ogrzewania i ciepłej wody

5 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ambasada Rosji w Irlandii z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę nie może pozyskać dostaw ropy potrzebnej do ogrzewania budynku. Sprawa jest na tyle poważna, że ambasador Jurij Filatow interweniował w irlandzki Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Rosyjscy dyplomaci w Dublinie za parę dni nie będą mieli nie tylko jak ogrzać budynku, ale utracą również dostęp do ciepłej wody, a żadna firma operująca na terenie Zielonej Wyspy nie chce sprzedać ambasadzie ropy naftowej niezbędnej do ogrzania budynku, informuje "The Irish Mirror".

Irlandczycy kpią z sytuacji, ambasada interweniuje w rządzie

Irlandzki portal zwraca uwagę, że sytuacja, w której ambasada jednego z największych eksporterów ropy nie może pozyskać surowca, jest dość ironiczna.

Problem jest tak poważny, że pracownicy rosyjskiej placówki dyplomatycznej zdecydowali się napisać do irlandzkiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ponieważ sprawa - według Rosjan - jest jawnym przykładem dyskryminacji.

„Obecny dostawca paliwa do Ambasady odmówił dostarczenia oleju napędowego do naszej placówki. Ambasada sprawdziła innych dostawców w rejonie Dublina pod kątem dostępności dostaw oleju napędowego, ale wszyscy odmówili współpracy. Ambasadzie pozostaje bardzo ograniczony zapas, który wystarczy tylko do końca tygodnia." - brzmi fragment listu przytoczonego przez "The Irish Mirror".

Nie pomaga zamrożenie kont ambasady

Z pewnością sytuacji Rosjan nie poprawia fakt, że Bank of Ireland zamroził konta ambasady, co uniemożliwi jej większość transakcji.

Bank Irlandii nie komentuje jednak sytuacji, tłumacząc że nie rozmawia o rachunkach indywidualnych swoich klientów, pisze irlandzki dziennik.

Tagi:

Rosja

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

ZUS upomina Polaków, tysiące z nich wciąż nie aktywowało bonu turystycznego. Pieniądze mogą przepaść

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Będzie olbrzymie przejęcie nadajników w Polsce. Ministerstwo dało zielone światło

Czytaj więcej >
PHOTO: PIOTR GAJEK / SE / EAST NEWS MYSLOWICE AKCJA POLICJI BEZPIECZNA SZKOLA N/Z PATROL POD SZKOLA MAREK MIKOS DROGOWKA SZKOLA DZIECI PRZEJSCIE DLA PIESZYCH RADAR KONTROLA SUSZARKA LIZAK 03 / 09 / 2008 FOT PIOTR GAJEK WIECEJ NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

Polska i Świat

Rząd przekazał dane o kierowcach firmom ubezpieczeniowym. Dla wielu osób oznacza to wzrost składek

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Od 1 lipca liczba bezpłatnych badań znacznie się wydłuży. Okazja do sprawdzenia stanu zdrowia

Czytaj więcej >
pilne

Polska i Świat

Chińczycy przekazali wiadomość o nawiązaniu kontaktu z obcą cywilizacją. Chwilę później skasowali wiadomość

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polski statek "Polesie" w poważnych tarapatach w Kolumbii. Wszystko skończyło się dobrze

Czytaj więcej >