Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Puszka Coca-Coli jest warta fortunę. Wyróżnia ją niezwykły szczegół
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.12.2023 22:33

Puszka Coca-Coli jest warta fortunę. Wyróżnia ją niezwykły szczegół

Coca-Cola w sklepie
Pixabay/Elaine Gonzaga

Koneserzy Coca-Coli mogą być zaskoczeni - na licytację trafiła dość niezwykła puszka tego napoju, która jest ozdobiona motywem bożonarodzeniowym. Jej wartość zbija z nóg - przekracza bowiem niebagatelną kwotę 200 tysięcy funtów brytyjskich.

Unikatowa puszka Coca-Coli

Napoje Coca-Coli obecne są na rynku od kilku dekad. Koneserzy oraz kolekcjonerzy polują nie tylko na elementy reklamowe, ale również i opakowania napojów tejże marki.

Z informacji portalu polsatnews.pl wynika jednak, że dotychczasowe okazje na zakup unikatowych przedmiotów związanych z Coca-Colą były dosłownie “bułką z masłem” w porównaniu z opisywaną sytuacją. Zaskoczenie wśród koneserów musi być bowiem niemałe.

Ważny komunikat dotyczący karty Moja Biedronka. Sieć daje trzy rozwiązania

Szczegół zmienia wszystko

Mowa bowiem o puszce Coca-Coli, która została wyprodukowana w 2019 roku. Na opakowaniu ma znajdować się grafika ze Świętym Mikołajem, który pije napój - jest to zatem typowa edycja świąteczna.

Co jest nietypowego w tejże puszce? Otóż według informacji udostępnionych w opisie aukcji na portalu eBay przez jej autora, użytkownika"riyadsadak", puszka jest pusta i jednocześnie zaplombowana - nie była nigdy otwierana. Oznacza to, że puszka jest efektem wady fabrycznej, która ma miejsce dość rzadko.

Puszka Coca-Coli wata fortunę

Ponieważ puszka jest wyjątkowa, nie dziwi jej cena, która zaszokuje niejednego entuzjastę Coca-Coli. W wyniku aukcji zdołała urosnąć do poziomu 274 677,43 funtów. W przeliczeniu jest to astronomiczna kwota, dorównująca jednej z mniejszych wygranych w Lotto - aż 1 386 950,72 zł.

Według internautów, gdyby nie wada fabryczna, puszka byłaby wypełniona colą o smaku cynamonowym. Ponieważ jednak pochodzi ona z 2019 roku, to naturalnie łatwo się domyślić, że nie nadawałaby się już do spożycia.

źródło: polsatnews.pl