Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Przesyłka nie dotarła na czas? Wiemy, co zrobić w takiej sytuacji
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 09.12.2023 20:11

Przesyłka nie dotarła na czas? Wiemy, co zrobić w takiej sytuacji

Paczka
Pixabay/romeosessions

W dzisiejszych czasach robienie zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych zyskuje coraz większą popularność i wiele osób niemal całkowicie rezygnuje z odwiedzania sklepów stacjonarnych. Czasem jednak dzieje się tak, że przesyłka nie dociera do nas w terminie. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

Zakupy przez Internet coraz popularniejsze

Obecnie spora część konsumentów wybiera zakupy internetowe, zamiast tradycyjnych. W dużej mierze przyczyniła się do tego pandemia, podczas której przez długi czas sklepy stacjonarne były całkowicie zamknięte. Taka forma jest wygodna dla wielu osób, bo możemy nabyć ubrania czy produkty spożywcze bez konieczności wychodzenia z domu. Czasem jest tak, że nasze przesyłki nie docierają do nas w wyznaczonym terminie. Podpowiadamy, jakie kroki należy podjąć w takiej sytuacji.

Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się w ciągu kilku godzin

Co jeśli przesyłka nie dotarła w terminie?

Przede wszystkim na początku powinniśmy skontaktować się ze sklepem internetowym, w którym zrobiliśmy zakupy. To właśnie on jest odpowiedzialny za wysyłkę produktów, więc powinien podjąć w tej sytuacji odpowiednie działania i rozwiązać zaistniały problem. 

W wiadomości, którą wyślemy do sklepu powinniśmy zawrzeć numer zamówienia, numer przesyłki oraz datę, do której paczka miała zostać do nas dostarczona. Odpowiedź powinniśmy uzyskać w ciągu 14 dni. Jeśli to nie nastąpi, to powinniśmy wysłać list polecony, w którym zażądamy wyjaśnienia sprawy lub zwrotu pieniędzy.

Co zrobić, gdy paczka została uszkodzona?

Jeśli natomiast przesyłka nie została dostarczona, a sklep nie rozwiązał zaistniałego problemu, to kolejną opcją jest złożenie reklamacji w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów

W przypadku dostarczenia po terminie uszkodzonej lub niekompletnej przesyłki, trzeba skontaktować się z kurierem, który spisze protokół szkody. Taki dokument jest konieczny do złożenia reklamacji.

Tagi: Zakupy