Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się w ciągu kilku godzin
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 08.12.2023 21:46

Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się w ciągu kilku godzin

Bankomat
BiznesINFO

W najbliższym czasie klienci kilku dużych polskich banków będą musieli zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami. Poinformowano o przerwach technicznych, które spowodują rozmaite problemy związane z korzystaniem z bankowości.

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy poinformował swoich klientów o pracach modernizacyjnych, które zostaną przeprowadzone w nocy z piątku na sobotę od godziny 22:30 do godziny 7:00. W tym czasie nie będą działały usługi takie jak: płatności mobilne Blik, płatności Pay-By-Link, płatności MoneyGram, przelewy i operacje na kartach w bankowości internetowej i mobilnej, automatyczne płatności za autostrady Autopay, doładowania telefonu na kartę, a także różnego rodzaju wnioski.

Te sklepy znikną z galerii handlowych w Polsce. Właśnie ogłoszono likwidację

Utrudnienia dla klientów mBanku i ING Banku Śląskiego

Klienci mBanku w niedzielę 10 grudnia od godziny 00:30 do 4:30 nie będą mogli realizować przelewów na telefon BLIK oraz przelewów ekspresowych. Będzie to spowodowane pracami technicznymi, które prowadzi Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Również w niedzielę w ING Banku Śląskim od 00:30 do 4:30 nie zrobimy przelewu ekspresowego (Express Elixir) oraz przelewu na telefon BLIK do innego banku. Bez zmian będą działały pozostałe formy przelewów.

W Nest Bank, Toyota Bank i BNP Paribas prace techniczne

W Nest Banku w niedzielę od godziny 00:30 do godziny 4:30 nie będą działały usługi: zmiana limitów w bankowości elektronicznej, płatności BLIK i Visa Mobile, potwierdzanie płatności za zakupy kartą w Internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, płatności w sklepach internetowych za pomocą linku do płatności, zlecanie i otrzymywanie przelewu natychmiastowego.

Prace modernizacyjne obejmą także Toyota Bank. Z tego względu od godziny 8:00 do godziny 16:00 będą występować utrudnienia w dostępie do Automatycznego Serwisu Telefonicznego, Systemu Bankowości Elektronicznej, usług tzw. szybkich płatności, autoryzacji płatności kartowych oraz w dostępie do wyciągów i zmian limitów.

W BNP Paribas prace techniczne będą wykonywane nieco później, bo w środę. Tego dnia od godziny 00:00 do godziny 6:00 nie będzie dostępny serwis internetowy banku. Możliwy będzie jednak dostęp do systemów transakcyjnych, prezentowane będą numery infolinii i do zastrzegania kart.

Tagi: bank