Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Przerwy w największych bankach. Wypłać gotówkę, póki jeszcze możesz
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.10.2023 08:27

Przerwy w największych bankach. Wypłać gotówkę, póki jeszcze możesz

bankomat
Iberion

Szereg banków zaplanował na najbliższe dni prace serwisowe. Oznacza to, że klienci muszą przygotować się na liczne utrudnienia i brak dostępu do niektórych, często podstawowych usług. W przypadku większości niemożliwe będzie chociażby logowanie się do aplikacji i bankowości internetowej, dokonywanie płatności kartami czy też zlecanie przelewów. Na liście znajdują się m.in. Bank Pekao, Santander Bank i Bank Pocztowy.

Utrudnienia w Banku Pekao

Pierwszym z banków, którego klienci mogą napotkać w najbliższym czasie na utrudnienia jest Bank Pekao. W nocy z soboty na niedzielę (28 na 29 października) przeprowadzone zostaną prace serwisowe, związane z licznymi niedogodnościami.

W komunikacie wystosowanym do klientów Bank Pekao informuje, że w godzinach 2.30-3.30 niemożliwe będzie m.in. zalogowanie się do serwisu Pekao24 i skorzystanie z aplikacji PeoPay oraz PeoPay KIDS.

Ponadto, w niedzielę w godzinach 20.00-22.00 nastąpi przerwa w dostarczeniu powiadomień o wpływie na konto, zrealizowanych zleceniach stałych, poleceniach zapłaty i zrealizowanych operacjach Blik.

W tej sytuacji bank zaleca, aby konieczne przelewy i inne operacje w bankowości elektronicznej zlecić wcześniej. Na szczęście, karty oraz bankomaty mają działać prawidłowo.

Fiskus ściga emerytów. Będzie obcinał emerytury, znamy powód

Santander Bank i ING Bank Śląski też zapowiadają przerwy

Ten weekend nie będzie łatwy także dla klientów Santander Bank Polska, który przekazał, że w niedzielę w godzinach 1.30-3.30 nie będą działać przelewy natychmiastowe, płatności w sklepach internetowych (Przelew24) i Blik.

Wszelkie pilne przelewy powinniśmy zrobić zatem jeszcze zanim nastąpi przerwa techniczna. W razie potrzeby można też wypłacić dodatkowe pieniądze z bankomatu. Bank zapewnia, że karty będą działać normalnie.

ZOBACZ: Wakacje od ZUS-u. Bez dochodu, bez składek, za to z zasiłkiem. Oto, co planują politycy

Niestety, koniec tygodnia oznacza również spore przeszkody dla posiadających usługi w ING Banku Śląskim. - Od 23.00 w sobotę (28 października) do 5.30 w niedzielę (29 października) planujemy prace serwisowe. W tym czasie mogą być niedostępne m.in. system Moje ING, bankomaty czy płatności internetowe - przekazano.

Bardzo możliwe więc, że we wskazanych godzinach nie będą działać bankomaty i wpłatomaty, system bankowości internetowej Moje ING i aplikacja Moje ING mobile, a także płatności Blik, przelewy ekspresowe, płatności internetowe za pomocą Płać z ING oraz płatności kartami w internecie z 3DSecure.

Prace techniczne w mBanku

Jeśli powyżej wskazane banki nie świadczą usług dla Ciebie, mamy złe informacje. Lista jest dłuższa i znajduje się na niej także mBank. Z powodu przestawienia zegarków, bank postanowił wyłączyć swoje usługi i przeprowadzić zmiany.

I tak, w godzinach 2.10-5.30 (czas zimowy) nie zapłacimy kartą, nie wypłacimy gotówki z bankomatu i nie skorzystamy z wpłatomatu. Z kolei za zakupy w internecie nie zapłacimy w godzinach 2.10-8.00. W tym czasie nie zalogujemy się też na konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. Oznacza to m.in. brak możliwości składania wniosków. Wyłączona będzie ponadto mLinia.

Niedogodności także w Alior Banku i Banku Pocztowym

Ostatnie dwa banki, które planują pilne prace serwisowe, to Alior Bank i Bank Pocztowy. Pierwszy z nich ostrzega, że w okresie 28.10.2023 godz. 22.00 do 29.10.2023 godz. 4.00 niedostępne będą bankowość internetowa Alior Online oraz Alior Mobile.

Wszystko odbyć ma się jednak bez wpływu na transakcje kartami i wypłaty z bankomatów. Alior Bank zastrzega również, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będzie informował na bieżąco.

ZOBACZ: Chcą podnieść kwotę wolną od podatku do 60 tys. zł. Kto najbardziej na tym zyska?

Z kolei Bank Pocztowy zamierza dokonać prac administracyjnych w dniach 1.11.2023 od godz. 22.00 do 2.11.2023 godz. 5.00. - Mogą wystąpić krótkotrwałe problemy w dokonywaniu transakcji bezgotówkowych i gotówkowych kartami płatniczymi, w tym transakcji mobilnych realizowanych za pośrednictwem portfeli cyfrowych - przekazano w komunikacie.

Źródło: TVN24 BiS