BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Problem głodu w Korei Północnej coraz większy. Schudł nawet Kim Dzong Un
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:24

Problem głodu w Korei Północnej coraz większy. Schudł nawet Kim Dzong Un

Wikimedia, The Presidential Press and Information Office, lic. CC 4.0
Wikimedia, The Presidential Press and Information Office, lic. CC 4.0

Korea Północna od dawna boryka się z problemem ubóstwa i głodu w społeczeństwie. Niestety, problemów wciąż nie udało się rozwiązać, a problem głodu narasta. Schudł nawet przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak naród zareagował na chudego Kim Dzong Una

  • Co może oznaczać jego postura w kontekście głodu

  • Dlaczego zagraniczne media obserwują stan zdrowia przywódcy

Korea Północna i problem głodu

Państwowa telewizja Korei Północnej skomentowała stan zdrowia swojego przywódcy Kim Dzong Una. Obywatele kraju mają zalewać się łzami widząc, że ich wódz jest "dramatycznie chudy" - informuje Forsal.

Agencja Bloomberg analizuje, że chudy Kim Dzong Un mógł to wszystko zaplanować. Powodem jest chęć pobudzenia koreańskiej gospodarki.

Kim Dzong Un nie pokazywał się w przestrzeni publicznej od maja. Obecnie powrócił odmieniony - znacznie szczuplejszy. Nową sylwetkę zaprezentował przy okazji przemówienia o głodzie w kraju.

Korea Północna i szczupły przywódca

Kim Dzong Un powiedział, że kwestia związana z żywnością w Korei Północnej jest coraz bardziej napięta. Rosnący głód potęguje fakt, że obecne zapasy jedzenia się kończą, a nowych jeszcze nie dostarczono.

Nowa postura przywódcy i komentarz w telewizji państwowej to elementy propagandy prowadzonej przez tamtejszy aparat państwowy. Mają one pokazać, że wspaniały wódz poświęca się po to, aby jego obywatelom żyło się lepiej.

Forsal przypomina, że Korea Północna bardzo mocno odczuła skutki pandemii koronawirusa oraz zmaga się z poważnym kryzysem. Głód w Korei Północnej został zwiększony również z powodu zeszłorocznych tajfunów niszczących uprawy.

Zagraniczne media bardzo uważnie śledzą stan zdrowia przywódcy Korei Północnej. Kim Dzong Un zmaga się z nadwagą oraz pali papierosy. W jego rodzinie bardzo często dochodzi do chorób serca.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]