Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pracownicy PKP Cargo dostaną podwyżki. Spółka porozumiała się ze związkowcami
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 24.01.2023 20:01

Pracownicy PKP Cargo dostaną podwyżki. Spółka porozumiała się ze związkowcami

PKP Cargo
PKP Cargo

Prezes podkreślił, że dzięki porozumieniu zostanie zapewniony spokój społeczny w przedsiębiorstwie, co wpłynie pozytywnie na realizację zadań przewozowych wynikających z umów z klientami.

Szacowany przez spółkę koszt podwyżek wyniesie ok. 166 mln zł. Związkowcy domagali się podwyżek w wysokości 600 zł. Spółka przekazała, że podwyżki uzgodnione w porozumieniu wyczerpują postulaty Strony Społecznej dotyczące wzrostu wynagrodzeń w 2022 roku i tym samym skutkują zakończeniem sporu zbiorowego w PKP CARGO S.A. wszczętego w 2022 roku.

"W toku mediacji w ramach procedury rozwiązywania sporu zbiorowego o wdrożenie systemowej podwyżki wynagrodzeń, toczącego się pomiędzy Spółką a Organizacjami Związkowymi będącymi stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zatrudnionych przez Zakłady PKP Cargo SA zostało podpisane porozumienie, które zakłada przyznanie pracownikom spółki podwyżki wynagrodzenia z dniem 1 stycznia 2023 r." – poinformowała spółka.

- Cieszę się, że Zarządowi i stronie społecznej udało się osiągnąć porozumienie płacowe i tym samym zakończyć spór zbiorowy w naszej spółce – mówi Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

PKP Cargo poinformowała w komunikacie, że zakończyły się negocjacje ze związkowcami oraz strony doszły do porozumienia w sprawie podwyżki płac.