Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 11.03.2023 12:44

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu

port w Gdańsku
Port Gdańsk

Port Gdańsk zyskał połączenie z portem Chittagong w Bangladeszu. DB Schenker chce w ten sposób wspomóc branżę tekstylną. Wzmocni to również pozycję Portu Gdańsk, który w zeszłym roku Port Gdańsk odnotował rekordową liczbę przeładunków. 

Nowe połączenie z Bangladeszu do Gdańska

Początkiem 2023 roku DB Schenker uruchomił nowe połączenie oceaniczne z portu Chittagong w Bangladeszu do Gdańska. 

Połączenie to powstało na potrzeby klientów z branży fashion, którzy importują towary z Bangladeszu, Indii czy Pakistanu. 

Statki wypływają z portu Chittagong co tydzień, transport trwa ok. 40 dni.

Ważne połączenie dla handlu

W informacji prasowej przesłanej do redakcji Biznesinfo przez DB Schenker czytamy, że nowe połączenie będzie istotne dla branży handlowej.

„Kraje Dalekiego Wschodu odgrywają dużą rolę w światowym przemyśle, w tym w branży odzieżowej. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, uruchomiliśmy więc nowe połączenie z Bangladeszu. Gwarantujemy bezpieczny i terminowy transport przesyłek do portu w Polsce. Zajmiemy się też transportem lądowym w głąb kraju lub w dalszą drogę na inne europejskie rynki” – mówi Justyna Jaśkiewicz, Head of LCL Cluster North East Europe w DB Schenker.

 „Warto podkreślić, że klienci korzystający z tego połączenia mają możliwość obniżenia swojego śladu węglowego. Oferujemy ekologiczny fracht oceaniczny oparty na biopaliwie” – dodaje Justyna Jaśkiewicz.

Port w Gdańsku

Port morski Gdańsk jest jednym z największych bałtyckich portów. Jak podaje portal Gospodarka Morska, Port Gdańsk w zeszłym roku odnotował rekordową liczbę przeładunków- aż 68,3 mln ton.

Podczas styczniowej konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury Łukasz Greinke prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, zwrócił uwagę że dużym wyzwaniem dla Portu Gdańsk w 2022 roku, które wpłynęło na przeładunki, była wojna w Ukrainie -przyczyniła się ona do zwiększenia transportów ropy naftowej i węgla. 

Zaznaczył także, że trwają prace nad zwiększeniem możliwości przeładunkowych.

Tagi: Handel