BiznesINFO.pl

Port Gdańsk

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu

11 Marca 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Port Gdańsk zyskał połączenie z portem Chittagong w Bangladeszu. DB Schenker chce w ten sposób wspomóc branżę tekstylną. Wzmocni to również pozycję Portu Gdańsk, który w zeszłym roku Port Gdańsk odnotował rekordową liczbę przeładunków. 

Nowe połączenie z Bangladeszu do Gdańska

Początkiem 2023 roku DB Schenker uruchomił nowe połączenie oceaniczne z portu Chittagong w Bangladeszu do Gdańska. 

Połączenie to powstało na potrzeby klientów z branży fashion, którzy importują towary z Bangladeszu, Indii czy Pakistanu. 

Statki wypływają z portu Chittagong co tydzień, transport trwa ok. 40 dni.

Ważne połączenie dla handlu

W informacji prasowej przesłanej do redakcji Biznesinfo przez DB Schenker czytamy, że nowe połączenie będzie istotne dla branży handlowej.

„Kraje Dalekiego Wschodu odgrywają dużą rolę w światowym przemyśle, w tym w branży odzieżowej. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, uruchomiliśmy więc nowe połączenie z Bangladeszu. Gwarantujemy bezpieczny i terminowy transport przesyłek do portu w Polsce. Zajmiemy się też transportem lądowym w głąb kraju lub w dalszą drogę na inne europejskie rynki” – mówi Justyna Jaśkiewicz, Head of LCL Cluster North East Europe w DB Schenker.

 „Warto podkreślić, że klienci korzystający z tego połączenia mają możliwość obniżenia swojego śladu węglowego. Oferujemy ekologiczny fracht oceaniczny oparty na biopaliwie” – dodaje Justyna Jaśkiewicz.

Port w Gdańsku

Port morski Gdańsk jest jednym z największych bałtyckich portów. Jak podaje portal Gospodarka Morska, Port Gdańsk w zeszłym roku odnotował rekordową liczbę przeładunków- aż 68,3 mln ton.

Podczas styczniowej konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury Łukasz Greinke prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, zwrócił uwagę że dużym wyzwaniem dla Portu Gdańsk w 2022 roku, które wpłynęło na przeładunki, była wojna w Ukrainie -przyczyniła się ona do zwiększenia transportów ropy naftowej i węgla. 

Zaznaczył także, że trwają prace nad zwiększeniem możliwości przeładunkowych.

Tagi:

handel

Podobne artykuły

Polska i Świat

“Cudowne uzdrowienie”. Mężczyzna stracił znaczny stopień niepełnosprawności, choć nie był na komisji
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Handel

Branża wędliniarska chce, by UOKiK skontrolował ceny mięsa. Zdaniem rzeźników są one zbyt niskie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]