Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Popularna polska sieć restauracji upada. Kolejna ofiara kryzysu
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 08.12.2022 19:19

Popularna polska sieć restauracji upada. Kolejna ofiara kryzysu

Upadłość konsumencka z rekordowym wynikiem w drugiej połowie 2020 r.
Domena publiczna

Niestety, po ponad trzech dekadach działalności, firma Mr Hamburger ogłosiła upadłość. To koniec pewnej ery w historii polskiego rynku fast foodu. W ciągu tych lat firma zdobyła wielu lojalnych klientów i stała się rozpoznawalna w kraju.

Początki działalności

Pierwszy lokal Mr Hamburger został otwarty ponad 30 lat temu w Chorzowie i od tego czasu firma rozrosła się, otwierając kolejne restauracje w całym kraju.

Niestety, w tym tygodniu spółka ogłosiła, że zakończy swoją działalność, kończąc ponad trzydziestoletnią historię.

Konieczność zamknięcia lokali w czasie lockdownu spowodowała istotny spadek obrotów, gdyż wcześniej główna działalność opierała się na obsłudze klientów bezpośrednio w lokalach gastronomicznych – czytamy w komunikacie giełdowym firmy.

Autorzy komunikatu tłumaczą, że wcześniej spółka nie oferowała sprzedaży online ani dowozu posiłków do klienta. Punkty tej sieci najczęściej znajdowały się w pobliżu stacji benzynowych i na trasach przelotowych.

Smutny koniec

Jednak w wyniku długotrwałych restrykcji związanych z pandemią, firma musiała zmienić swój model biznesowy, co okazało się nieopłacalne i doprowadziło do ogłoszenia upadłości.

Inne przyczyny, które doprowadziły do upadku to znaczny wzrost kosztów utrzymania lokali, wyższe ceny produktów i obowiązek podniesienia wysokości wynagrodzeń.

Koszty zatrudnienia w firmie w przyszłym roku wzrosłyby aż o 30 procent.

Tagi: gastronomia