Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Polsat podnosi ceny. Jesienią czeka drożyzna
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 24.06.2019 02:00

Polsat podnosi ceny. Jesienią czeka drożyzna

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Polsat wraz z początkiem jesieni zamierza wprowadzić w Polsce nowe ceny swoich usług. O sprawie donosi cytowany przez Reutersa Zbigniew Solorz, największy udziałowiec w grupie medialno-telekomunikacyjnej. Polsat nie jest jedyny - na początku czerwca podwyżki cen usług zapowiedziały Play oraz Orange.

Podwyżki cen na rynku spowodowane są przygotowywaniem się telekomów na wprowadzenie nowego standardu. Mowa oczywiście o 5G, który już niebawem powinien być normą w Europie. Co więcej jednak, Polsat, który oprócz telekomunikacji, ma także udział w rynku mediów, chce środki z podwyżek cen zebrać także z innego powodu.

Polsat wydaje na 5G i inwestycje

Solorz-Żak przyznał, że podwyżka cen, która czeka nas już jesienią, to wynik nie tylko wprowadzenia 5G w Europie, ale zbieranie środków na nadchodzące inwestycje. Większościowy udziałowiec w grupie Polsat zaznaczył także, że podwyżka cen czeka nas jesienią. Ta ma się wówczas zbiec w czasie z wprowadzeniem nowych systemów IT oraz systemów sprzedaży.

Budowa wartości rynku jest kluczowa między innymi ze względu na inwestycje, jakie czekają branżę. Decyzja co do modyfikacji oferty cenowej to ważny krok i rada nadzorcza spotkała się w tej sprawie z zarządem. Z tego co wiem, zarząd przeprowadził już analizy i przegląd ofert i na jesieni zostaną wprowadzone nowe cenniki. Wprowadzenie ich jesienią zbiegnie się również z uruchomieniem naszych nowych systemów IT i sprzedażowych. Dlatego wolimy poczekać te kilka miesięcy – podał Zygmunt Solorz-Żak.