Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Plus

Plus

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion (1)
27.01.2022 01:00 Plus nie dostarczał klientom regulaminów promocji. Teraz zapłaci 6 mln zł

Polkomtel, operator sieci Plus, musi zapłacić prawie sześć milionów złotych kary nałożonej przez UOKiK. Firma została ukarana za nieprawidłowości przy cyklicznej promocji. Jak poinformował UOKiK sąd uznał, że nawet korzystne ekonomicznie dla konsumentów zmiany muszą być wprowadzane zgodnie z przepisami prawa, a więc przy zachowaniu określonych w ustawie obowiązków informacyjnych. Za stosowanie nieuczciwych praktyk spółka została ukarana karą ponad 5,9 mln zł. Ponadto informując o możliwości uniknięcia opłaty za usługę rachunku szczegółowego po zakończeniu promocji Spółka wskazywała wyłącznie na najkorzystniejsze z jej perspektywy rozwiązanie czyli usługę e-rachunku.Polkomtel nie doręczała abonentom również treści proponowanych zmian warunków umowy - nowych wersji regulaminu promocji.Zdaniem urzędu oferty: Bezpieczny internet, Nielimitowany internet oraz Pakiet non stop zostały ukształtowane w ten sposób, że klienci nie byli świadomi dodatkowych opłat mogących wynikać ze słuchania radia online lub oglądania filmów w internecie.

Pexels/Pixabay
03.06.2021 02:00 Plus został ukarany przez UOKiK. Musi oddać pieniądze klientom

Plus znalazł się na celowniku UOKiK. Właściciel operatora - Polkomtel, został zobowiązany wypłacić abonentom rekompensaty. Na pieniądze będzie mógł liczyć każdy, kto wpadł w pułapkę SMS-ów premium.Z tego artykułu dowiesz się:Jakich działań dopuścił się PlusJaka była treść SMS-ówJakie obowiązki nałożył UOKiK

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Polskie banknoty w sniegu.
11.04.2021 02:00 300 plus już nie do ręki. Rząd wprowadza zmiany w kluczowym programie

Z tego artykułu dowiesz się:Z czego wynikają zmiany w programie 300 plusKto może mieć utrudniony dostęp do świadczenia po ich wprowadzeniuCzemu rząd zdecydował się na taki krok

biznes-info-640x433
12.11.2019 01:00 Abonament ostro w górę. Więcej zapłaci niemal co drugi Polak

O podwyżce informował już w lipcu Zygmunt Solorz-Żak, o czym pisała agencja Reuters. Jest to dowodem na to, że Cyfrowy Polsat i Plus, które należą do Solorza-Żaka wyliczają wysokość przyszłych podwyżek co najmniej od połowy roku. Jak informuje "next.gazeta" ma to związek z podwyżkami na jakie już zdecydowało się Orange.

biznes-info-640x433
24.06.2019 02:00 Polsat podnosi ceny. Jesienią czeka drożyzna

Polsat wraz z początkiem jesieni zamierza wprowadzić w Polsce nowe ceny swoich usług. O sprawie donosi cytowany przez Reutersa Zbigniew Solorz, największy udziałowiec w grupie medialno-telekomunikacyjnej. Polsat nie jest jedyny - na początku czerwca podwyżki cen usług zapowiedziały Play oraz Orange.Podwyżki cen na rynku spowodowane są przygotowywaniem się telekomów na wprowadzenie nowego standardu. Mowa oczywiście o 5G, który już niebawem powinien być normą w Europie. Co więcej jednak, Polsat, który oprócz telekomunikacji, ma także udział w rynku mediów, chce środki z podwyżek cen zebrać także z innego powodu.