Policja
Pixabay/JerzyGorecki
Autor Paulina Musianek - 6 Października 2019

Prawdziwa plaga wśród grzybiarzy. Policja interweniuje codziennie

Policja dostaje niemal codziennie zgłoszenia o zaginięciach osób, które poszły do lasy na grzyby i nie wróciły. Funkcjonariusze mają kilka wskazówek dla grzybiarzy.

Policja na tropie grzybiarzy

Policja ostrzega grzybiarzy, że niemal każdego dnia posterunki przyjmują zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. - Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie – podkreślają funkcjonariusze i przypominają, aby w jesiennym szaleństwie nie zapominać o rozsądku i rozwadze.

Opisana w Fakcie, historia 76-latka, który we wtorek poszedł na grzyby do lasu w Dobromierzu to jedna z wielu podobnych sytuacji, które miały ostatnio miejsce w Polsce. Akurat w tym przypadku historia ta zakończyła się szczęśliwie. Mężczyznę odnaleziono w trzeciej dobie od momentu, gdy żona zgłosiła jego zaginięcie. Choć odwiedzał ten las wiele razy przez ostatnie kilkanaście lat, tym razem nie potrafił się z niego wydostać. Rodzina na początku próbowała znaleźć go na własną rękę, w końcu jednak poprosiła o pomoc policję i straż pożarną.

Jak donosiła OSP Nowa Wieś Wielka, “akcję poszukiwawczą wspomagał dron wyposażony w kamerę termowizyjną, który znajduje się na wyposażeniu Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy”. Przemarznięty mężczyzna znajdował się na trudno dostępnym terenie, ok 1,5 km od miejsca, skąd rozpoczął swój spacer po lesie. Niewiele brakowało, aby historia ta zakończyła się nieszczęściem.

Policja apeluje do grzybiarzy

“Starajmy nie wybierać się do lasu w pojedynkę, a jeśli mamy taki zamiar, warto powiadomić o tym bliskich. Podajmy im też przybliżony czas powrotu. Jeśli idziemy w towarzystwie, nie oddalajmy się od grupy" - radzi czytelnikom Faktu policja. Warto również idąc na grzybobranie zaopatrzyć się w nawigację, kompas, mapę, zapasową odzież i prowiant, a także elementy odblaskowe. Nalezy również pamiętać, aby cały czas nie wpatrywać się w ściółkę. "Zapamiętywanie charakterystycznych punktów w lesie może bardzo pomóc w drodze powrotnej” - czytamy.

Najbiedniejsi seniorzy nie chcą trzynastej emerytury. Chcą czegoś zupełnie innegoNajbiedniejsi seniorzy nie chcą trzynastej emerytury. Chcą czegoś zupełnie innegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Ślub aktorki i znanego sportowca był cichy i szybki. Po 9 dniach małżeństwa para wniosła o rozwód

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News