Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Polacy wnioskują o paszporty jak szaleni. Urzędnicy nie nadążają
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.06.2021 02:00

Polacy wnioskują o paszporty jak szaleni. Urzędnicy nie nadążają

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 28.09.2020. Mazowiecki Urzad Wojewodzki w Warszawie. Wydzial Spraw Cudzoziemcow. N/z tlum interesantow.
East News, Piotr Molecki

Polacy masowo ustawiają się w kolejkach po paszporty. W związku z galimatiasem paszportowym urzędy przestały się wyrabiać, dlatego będą pracować dłużej. Niektórzy będą mogli złożyć wniosek w sobotę.

Kolejka po paszporty

Portal money.pl informował o masowym składaniu wniosków o wydanie paszportu przez Polaków. Do takiego obrotu spraw przyczyniło się m.in.: luzowanie obostrzeń w kraju oraz poza jego granicami.

Chętnych jest tak dużo, że urzędy nie dają sobie rady z rozpatrywaniem wniosków. W związku z tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) nakazało wydłużenie godzin pracy wydziałów paszportowych.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji cytowany przez portal poinformował, że we wszystkich urzędach wojewódzkich godziny otwarcia zostają zmienione. Dodał, że taki stan rzeczy potrwa do końca lipca.

Paszporty wyrabiane masowo

Nowością jest fakt, że wniosek paszportowy będziemy mogli złożyć również w soboty. Wiceszef resortu podkreślił, że z tej opcji będziemy mogli skorzystać przez jedną sobotę czerwca i pięć lipcowych. Warto podkreślić, że MSWiA swoje wytyczne skierowało ku urzędom wojewódzkim. Starostwa powiatowe nie włączają się w ten katalog. Z informacji uzyskanych przez naszych czytelników wynika, że obecnie na wyrobienie paszportu czeka się nawet miesiąc. Kiedyś było to zaledwie kilkanaście dni.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]