Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Eko > Mamy przygotowywać się na podwyżki cen wody? Jasna odpowiedź prezesa Wód Polskich
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 17.07.2020 02:00

Mamy przygotowywać się na podwyżki cen wody? Jasna odpowiedź prezesa Wód Polskich

Nie będzie podwyżek cen wody. Wszystkie wnioski o podwyżkę zostaną odrzucone.
https://pixabay.com/Arcaion

Kryzys wodny przyniesie podwyżki cen?

Nie jest tajemnicą, że Polska od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem wodnym. Eksperci alarmują, że w Polsce nadal buduje się na terenach zalewowych, a także wciąż zwleka się z budową zbiorników retencyjnych, które mogłyby uchronić kraj od wodnej katastrofy. W Polsce łączna objętość wody zmagazynowanej w zbiornikach retencyjnych stanowi niespełna 6 proc - przypomina Kamil Wyszkowski w swoim artykule dla "Onetu".

Wyszkowski przypomina, że woda to zasób strategiczny, o czym wielu Polaków zapomina. Zachwala programy rządowe „Stop Suszy” i Program retencyjny, które przewidują nakłady na tzw. małą retencję, jednakże zaznacza, że wśród Polaków nadal jest bardzo niska świadomość potrzeby wody i tego, z jakim kryzysem boryka się kraj. Wyszkowski zachęca do podnoszenia swojej świadomości w temacie kryzysu wodnego, ponieważ temat będący priorytetem dla Polaków stanie się nim także dla rządzących.

1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości2. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzję

Podwyżki cen wody już niedługo?

O podwyżki cen wody związane z kryzysem wodnym w programie "Money. To się liczy" został zapytany Prezes Wód Polskich, Przemysław Deca. - Sprawę cen wody mamy ustabilizowaną. Nadal funkcjonują trzyletnie stawki ustalone w 2018 roku - odpowiedział, ale zaznaczył, że przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne składają wnioski o zmianę taryf ze względu na wzrost kosztów wynagrodzeń czy energii.

Prezes Wód Polskich zapowiedział, że wnioski w sprawie podwyżek cen będą odrzucane. - Mogę powiedzieć, że wydaliśmy negatywną decyzję na temat 40-procentowej podwyżki cen za wodę i ścieki w Łodzi - stwierdził i dodał, że sposób na podwyżki cen to próba szukania sposobu na czerpanie przychodu niezwiązanego z gospodarką wodną.