pilne
biznesinfo
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Kwietnia 2020

Morawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemią

Podatki od korporacji i usług cyfrowych - to m.in. propozycje premiera Mateusza Morawieckiego dla Unii Europejskiej - To będą dziesiątki miliardów euro na walkę z koronawirusem - powiedział w Sejmie Morawiecki, przedstawiając sytuację Polski w walce z koronawirusem.

Podatki dadzą środki na walkę z epidemią

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmu premier Mateusz Morawiecki zdawał relację z tego, jak państwo radzi sobie z epidemią koronawirusa. Szef rządu uważa, że Unia Europejska powinna wdrożyć nowe podatki, aby pojawiło się więcej środków na walkę z pandemią.

- Unia Europejska musi zbudować poważny pakiet. Musimy wrócić do takich pomysłów, jak podatek cyfrowy, podatek od transakcji finansowych, podatek od śladu węglowego, czy od wielkich korporacji międzynarodowych. To sprawi, że do budżetu UE wpłyną dziesiątki miliardów euro na walkę z koronawirusem - mówił Mateusz Morawiecki, cytowany przez money.pl.

Morawiecki ostrzega Polaków. Ujawnia, na jakim etapie rozwoju jest koronawirus w PolsceMorawiecki ostrzega Polaków. Ujawnia, na jakim etapie rozwoju jest koronawirus w PolsceCzytaj dalej

Nowe podatki nadal dyskutowane w UE

Wymienione przez szefa rządu podatki są tematem dyskusji w Unii Europejskiej już od jakiegoś czasu. Wspomniany podatek cyfrowy ma być daniną od usług cyfrowych i obejmować przychody takich firm jak Amazon, Apple, Google czy Facebook. Szczególnie na tym podatku zależy polskim władzom.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 119 osób zakażonych, są ofiary śmiertelne

- Przedstawiciele polskiego rządu uczestniczą aktywnie w pracach prowadzonych na forum OECD w ramach projektu dotyczącego opodatkowania gospodarki podlegającej procesowi cyfryzacji. Polskiemu rządowi zależy na tym, aby wszystkie podmioty działające na rynku były sprawiedliwie opodatkowane - mówił pod koniec zeszłego roku cytowany przez money.pl wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Wirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiWirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiCzytaj dalej

Nie tylko podatki. Premier ma też inną propozycję

Ale nowe podatki to nie wszystko. Wśród rozwiązań, które mogą wesprzeć budżety państw UE i zwiększyć tym samym środki na walkę z koronawirusem, Mateusz Morawiecki podał także likwidację tzw. rajów podatkowych.

- Raje podatkowe są wielkim ubytkiem środków dla mniejszych i biedniejszych państw. Chcemy wykluczyć raje podatkowe ze świata - stwierdził cytowany przez portal Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Audi przebiło ogrodzenie, rozbiło mur domu. Samochód wjechał do salonu 63-latka
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News