fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.04.2018. n/z Polskie banknoty.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Marca 2020

Osoby mające nieruchomość powinny się spieszyć. Zostały ostatnie dni na wypełnienie obowiązku

Podatek od nieruchomości należy zapłacić już niedługo - termin mija w połowie marca. Ale daninę będą musieli rozliczyć tylko ci podatnicy, którzy dostali pismo z wyliczoną kwotą podatku.

Podatek od nieruchomości: kto musi go zapłacić?

Podatek od nieruchomości obowiązuje te osoby, które posiadają budynki, grunty albo ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak podaje TVN24BiS, dotyczy właścicieli, użytkowników wieczystych samoistnych posiadaczy, a także w niektórych przypadkach posiadaczy zależnych nieruchomości lub ich części należących do Skarbu Państwa czy jednostki samorządu terytorialnego.

Galeria otworzyła się w niedzielę. Inspekcja pracy była w 10 minutGaleria otworzyła się w niedzielę. Inspekcja pracy była w 10 minutCzytaj dalej

Podatek od nieruchomości - kiedy mija termin zapłaty?

Jako że termin zapłaty podatku od nieruchomości mija w dzień wolny od pracy, wiele osób ma wątpliwości, do kiedy trzeba go zapłacić. Wyjaśnia to treść pisma od resortu finansów, jakie otrzymał serwis TVN24BiS.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Mogłeś zostać oszukany podczas zakupów. Krytyczne wyniki kontroli, wszystko wyszło na jaw

"Jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy, chyba że ustawy podatkowe stanowią inaczej. Oznacza to, że termin płatności I-szej raty podatku od nieruchomości dla podatników będących osobami fizycznymi (15 marca roku podatkowego) przypadający w 2020 r. w niedzielę zostanie przedłużony do 16 marca 2020 r." - czytamy w objaśnieniu Ministerstwa Finansów.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

Podatek do spłaty dopiero po otrzymaniu pisma

Resort tłumaczy, że podatek będą musieli rozliczyć tylko ci, którzy dostali specjalne pismo. Do momentu doręczenia dokumentu ustalającego wysokość podatku od nieruchomości na 2020 rok podatnicy będący osobami fizycznymi nie muszą płacić daniny.

Wysokość podatku od nieruchomości jest ustalana przez rady gmin, jednak stawki nie mogą być wyższe niż te określone jako górne przez szefa resortu finansów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyną szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News