BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Plan PiS na kolejną kadencję - walka z “ofensywą zła", czyli LGBT i wychowaniem seksualnym?

8 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Dobry czas Polski i Polaków – stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Katowicach i zapowiadał walkę z "ofensywą zła". Wtórował mu minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, który "nie pozwoli na seksualizację dzieci".

Od 5 do 7 lipca w Katowicach odbywała się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Myśląc: Polska". "Polska musi pozostać wyspą" - grzmiał w sobotę prezes partii Jarosław Kaczyński oraz zapowiadał walkę z “ofensywą zła”. 

Bronić się przed “wielką ofensywą zła” w imię ochrony “chrześcijańskiej tożsamości”?

Jarosław Kaczyński nawoływał przeciwstawienia się wielkiej ofensywie zła. "Musimy tę ofensywę odrzucić" – powiedział prezes PiS. Jak pisze Gazeta Prawna, oczywistym faktem dla uczestników konwencji było to, że chodzi o spór wokół LGBT czy wychowania seksualnego.

Przypuszczenia te potwierdził Zbigniew Ziobro mówiąc, że "musimy bronić polskiej rodziny w dziedzinie chrześcijańskiej tożsamości. Nie możemy pozwolić na seksualizację dzieci ramami, które chce wprowadzić Platforma Obywatelska". Premier Morawiecki również wspominał o braku zgody na wpuszczanie "ideologii" do szkoły. 

PiS nie myśli już o dużych transferach społecznych

Oprócz stawiania się w roli “obrońcy tradycji", Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nową odsłonę programu politycznego. Priorytetami mają być zdrowie, edukacja, ochrona środowiska, infrastruktura i energia. Debatowano o ustawie zwiększającej wydatki na zdrowie do 6% PKB, zwiększeniu wynagrodzeń nauczycieli, tworzeniu zielonych stref w miastach, rozwoju energetyki jądrowej oraz kontynuowaniu programu budowy dróg i autostrad.

Dobry czas Polski i Polaków – stwierdził Jarosław Kaczyński. Być może będzie to nowe hasło PiS na zbliżające się wybory.

Dobry czas Polski i Polaków – stwierdził Jarosław Kaczyński. Być może będzie to nowe hasło PiS na zbliżające się wybory.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >