Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > PKP rozda bilety za darmo. Skorzysta tylko określona grupa
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 09.05.2024 21:34

PKP rozda bilety za darmo. Skorzysta tylko określona grupa

pociąg
Fot. materiały własne

PKP ma wspaniałą niespodziankę dla wielu podróżujących. Przygotowano specjalną ofertę na dzień dziecka, dzięki której wiele osób nie będzie musiało zapłacić za bilet. Trzeba pamiętać, że taka okazja będzie obowiązywała tylko jednego dnia, a skorzysta z niej określona grupa podróżujących. Przedstawiamy szczegóły.

Specjalna oferta PKP Intercity

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowe święto, a idealnym sposobem na spędzenie tego dnia będzie podróż. Okazuje się, że PKP Intercity ma dla najmłodszych wspaniałą niespodziankę. Tylko 1 czerwca będzie obowiązywała oferta, która z całą pewnością zachęci rodziców i ich pociechy do wybrania się w podróż. Tego dnia spora część podróżujących nie będzie musiała zapłacić za bilet.

Zobacz także: Emeryt dostał pismo z ZUS. Każą mu oddać pieniądze wraz z odsetkami

Emerytura wyższa nawet o 500 zł od 1 lipca. Wiadomo, kto skorzysta

PKP rozda bilety za darmo

1 czerwca bieżącego roku będzie można skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez PKP Intercity z okazji dnia dziecka. Tylko w tym dniu dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami bez konieczności płacenia za bilet.

W sobotę 1 czerwca dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami PKP Intercity po całej Polsce za darmo - informuje PKP Intercity w mediach społecznościowych. 

Co zrobić, by skorzystać z darmowych biletów?

Aby skorzystać z darmowego przejazdu pociągiem PKP Intercity, należy pobrać bezpłatny bilet. Można zrobić to w kasie biletowej lub też w pociągu u konduktora. Wyjątek stanowią pociągi kategorii EIP, na które pobierzemy bilet tylko i wyłącznie w kasie. Trzeba jednak pamiętać, że podczas kontroli konieczne będzie okazanie stosownego dokumentu, który potwierdzi wiek dziecka.