By Janusz Jakubowski, CC BY 2.0, Flickr
https://www.flickr.com/photos/129661548@N06/42042551242
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Marca 2020

PKP Intercity oddaje za bilety. Wcale jednak nie musisz dostać 100% zwrotu

PKP Intercity poinformowało o zasadach dotyczących zwrotu pieniędzy za bilety. W niektórych przypadkach spółka rości sobie prawo do potrącenia 15 proc. Zwrot za bilety na anulowane połączenia będzie stuprocentowy.

PKP ogłosiło reguły zwrotów za bilety

PKP podało szczegóły zasad zwrotu niewykorzystanych biletów ważnych na pociągi PKP Intercity S.A. - Podróżny otrzyma 100-procentowy zwrot ceny biletu zakupionego do 4 marca ważnego na przejazd od 5 marca - powiedziała rzecznik prasowa PKP Intercity Katarzyna Grzduk, cytowana przez Business Insider Polska.

Minister środowiska zakażony koronawirusem. Twierdzi, że czuje się dobrzeMinister środowiska zakażony koronawirusem. Twierdzi, że czuje się dobrzeCzytaj dalej

Ale nie wszyscy mogą liczyć na stuprocentowy zwrot. - W przypadku biletów kupionych 5 marca i później, podróżny może zwrócić bilet na zasadach określonych w Regulaminie Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez Spółkę PKP Intercity, czyli z potrąceniem 15-procentowego odstępnego - mówi rzeczniczka.

Podjeżdżając od dziś na stację paliw będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Tak nie było od latPodjeżdżając od dziś na stację paliw będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Tak nie było od latCzytaj dalej

PKP zmienia zasady zwrotów przez koronawirusa

Rzeczniczka PKP Intercity tłumaczy, że specjalne reguły zwrotu biletów to konsekwencja decyzji rządu o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i reorganizacji funkcjonowania przewozów międzynarodowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem

Przedstawicielka PKP Intercity zwraca uwagę, że zwroty należności za bilety na przejazd pociągami, które zostały lub będą odwołane, dokonywane są w całkowitej kwocie, bez potrąceń. Obejmuje to również bilety bezzwrotne Super Promo International.

Do PKP jeszcze wsiądziesz. Do samolotu już raczej nie

BIP podkreśla, że reorganizacja PKP to konsekwencja obowiązującego od niedzieli stanu zagrożenia epidemicznego, to spowodowało wstrzymanie międzynarodowych połączeń lotniczych i kolejowych. Przejazdy wewnątrz kraju są realizowane bez zmian, ale rząd zapowiedział już, że zamierza wstrzymać wewnątrzkrajowy ruch lotniczy. Od niedzieli wszystkie połączenia zawiesiły Polskie Linie Lotnicze LOT.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News