Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > PKO BP da zarobić na lokatach. Możliwe nawet 10 proc. w skali roku
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 02.06.2023 10:30

PKO BP da zarobić na lokatach. Możliwe nawet 10 proc. w skali roku

pieniądze
Biznesinfo

Od 1 czerwca 2023 roku PKO BP zmienił regulamin. W ofercie pojawiła się półroczna lokata, na której można zyskać do 10 proc. w skali roku, o ile spełni się określone warunki. 

Lokata Urodzinowa IKO

PKO BP wprowadził do oferty specjalną lokatę urodzinową IKO, jest to lokata półroczna. Jej oprocentowanie wynosi 5 proc. , ale może wynieść 10 proc. w skali roku, jeśli klient spełni przynajmniej jeden warunek

  • kupi w aplikacji IKO jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI – otworzysz nowy rejestr albo dokupisz fundusze inwestycyjne PKO TFI, jeżeli je masz albo
  • kupi w aplikacji IKO nowe dowolne ubezpieczenie PKO TU (nie dotyczy odnowień) 
  • ustanowi w aplikacji IKO dowolne zlecenie stałe
     

Lokatę można otworzyć w aplikacji IKO.  Aktywna może być tylko jedna lokata. Do depozytu można wpłacić od 1 tys. do 50 tys. zł. Nie ma możliwości dopłat czy odnowienia lokaty. 

Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i stali klienci banku.

Oprocentowanie lokat

Portal bankier przygotował zestawienie najwyższych stawek lokat półrocznych w maju. Najwyższe oprocentowanie oferował wtedy Credit Agricole - 8,5 proc. z tym, że z oferty mogli skorzystać tylko nowi klienci.

Stali klienci banków w swoich bankach mogą skorzystać z lokat  o oprocentowaniu maksymalnie 7 proc. 

Zmiany w PKO BP

Od 1 czerwca 2023 roku obowiązuje nowy regulamin PKO BP. PKO Bank Polski obniżył stawkę na Lokacie na nowe środki na trzy miesiące- obecnie wynosi ono 6 proc. w skali roku, wcześniej było to 7 proc. Zmieniono także niektóre opłaty i prowizje. 

 

Tagi: PKO BP lokata