Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pilne wieści dla wszystkich rodziców. Chodzi o świadczenie 800 plus
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.02.2024 13:19

Pilne wieści dla wszystkich rodziców. Chodzi o świadczenie 800 plus

List z ZUS-u, pieniądze
Iberion

Z dniem 1 stycznia 2024 roku 500 plus przeobraziło się w 800 plus. Wszystkie osoby uprawnione do pobierania świadczenia wychowawczego powinny mieć się na baczności. To dlatego, że w lutym harmonogram wypłat będzie nieco inny. Przedstawiamy szczegóły. 

Popularne świadczenie wychowawcze doczekało się podwyżki

Popularne świadczenie wychowawcze jeszcze do niedawna było wypłacane w wysokości 500 złotych. Ostatnio jednak zaszły całkiem spore zmiany i od stycznia tego roku na konta rodziców wpływa już nie 500, a 800 złotych miesięcznie. 

Pieniądze przysługują wszystkim rodzicom pociech, które nie ukończyły 18. roku życia. Warto dodać, że w tym przypadku nie ma mowy o limitach dochodowych i innych warunkach. Tylko w styczniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 800 plus dla 6,8 mld dzieci.

Za te usługi w polskich szpitalach trzeba zapłacić. Dodatkowe opłaty mogą zaskoczyć wiele osób

ZUS wypłaca świadczenie w konkretne dni

Zasady wypłat świadczenia wychowawczego 800 plus są takie, że każdy rodzic ma swój przypisany termin, w którym otrzymuje pieniądze. ZUS realizuje wypłaty w następujących datach: 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. oraz 22. dnia każdego miesiąca. Należy jednak pamiętać, że od tej zasady są wyjątki. W przypadku, gdy termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy lub niedzielę, to ZUS przeleje pieniądze jeden czy też dwa dni wcześniej.

Zobacz także: ZUS skontroluje tysiące Polaków. Wystarczy jedno zdjęcie i można mieć spory problem

Rodzice muszą być czujni, w tym miesiącu harmonogram będzie inny

W lutym wypada kilka takich nietypowych terminów, przez które wiele rodziców otrzyma świadczenia nieco wcześniej. Pierwszy przypadek to 4. dzień miesiąca, który tym razem jest w niedzielę, dlatego właśnie rodzice powinni otrzymać pieniądze w piątek, 2 lutego.

Jeśli ktoś ma ustalony termin na 18. dzień miesiąca, to w lutym otrzyma je 16. Wszystko dlatego, że 18 luty to niedziela. Wypłaty we wszystkich pozostałych datach powinny dotrzeć do beneficjentów zgodnie ze stałym harmonogramem