Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Pierwsze polskie truskawki już są w sklepach. Ceny zaskakują
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.04.2024 12:39

Pierwsze polskie truskawki już są w sklepach. Ceny zaskakują

truskawki
Fot. Pixabay/Couleur

Polacy co roku wyczekują pierwszych polskich truskawek. Owoce pojawiły się wcześniej niż zapowiadano i już możemy znaleźć je sklepowych półkach. Okazuje się jednak, że ich ceny są zaskakująco wysokie. Ile trzeba zapłacić za krajowe truskawki w znanych sieciach?

Pierwsze polskie truskawki pojawiły się wcześniej niż zapowiadano

Jakiś czas temu ekspert Maciej Kmera w rozmowie z serwisem WP Finanse prognozował, że krajowe owoce ze szklarni będzie można kupować od około 20 kwietnia a truskawki tunelowe pojawią się około 10 maja. Specjalista przekazał, że mogą one kosztować 20 - 25 złotych za kilogram

Pierwsze polskie truskawki już pojawiły się na sklepowych półkach w popularnych sieciach handlowych. Okazuje się, że ich ceny są wyższe, niż prognozowali eksperci. Ile kosztuje kilogram owoców? 

Tyle będzie wynosiła renta wdowia. Seniorzy mogą sporo zyskać

Tyle kosztują pierwsze polskie truskawki

Pierwsze polskie truskawki pojawiły się kilka dni temu w Biedronce. W popularnej sieci znajdziemy odmianę Malling Centenary. Owoce pochodzą z uprawy znajdującej się w województwie świętokrzyskim i kosztują 10,49 złotych za osiem sztuk, czyli 41,96 zł za kilogram.

Krajowe truskawki znajdziemy już również w sieci Carrefour, gdzie kupimy tą samą odmianę, co w Biedronce. Za opakowanie 250 g owoców trzeba zapłacić 9,99 zł, więc kilogram truskawek to wydatek rzędu 40 złotych.

Kiedy ceny truskawek spadną?

Ceny pierwszych polskich truskawek nie należą do najniższych, ale eksperci mają dla Polaków dobre wieści. Jak poinformował portal WP Finanse, za jakiś czas owoce będą tańsze. Obniżenia cen należy spodziewać się już w maju. 

Serwis przypomina, że w ubiegłym roku na przełomie kwietnia i maja za truskawki z uprawy szklarniowej trzeba było zapłacić 30 - 32 złotych za kilogram, a w czerwcu ceny hurtowe spadły do 8 - 12 złotych za kilogram. 

Zobacz także: Nawet 1780,96 zł miesięcznie do emerytury. Trzeba spełnić dwa warunki

Tagi: Zakupy Owoce Ceny