BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.06.2019. n/z Stos wegla przygotowany na sprzedaz.

EAST NEWS

PGG podaje różnice w cenach dostaw węgla. Zachęcają do korzystania ze swoich składów

22 Października 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

PGG przekazała, że na terenie Polski węgiel sprzedawany jest przez grupę za pośrednictwem sieci kwalifikowanych dostawców węgla, na którą składa się obecnie 90 składów. Grupa informuje, że zakup węgla za pośrednictwem KDW jest dużo korzystniejszy cenowo.

PGG planuje nadal rozszerzać sieć składów, tak żeby osiągnęła co najmniej 100, mówił dla PAP rzecznik grupy Tomasz Głogowski. Przypomniał również, że PGG zaczynała od sieci kilku składów, która sukcesywnie się rozwija.

PGG dostarczy węgiel taniej

Przedstawiciel PGG mówił również, że jeżeli kupujemy węgiel w odległe od Górnego Śląska regiony Polski, to lepiej skorzystać z usług transportowych kwalifikowanych dostawców węgla PGG, niż prywatnych firm transportowych.

Osoby związane z PGG mówiły, powołując się na oferty zamieszczane w internecie, że transport 2-3 ton węgla do zakątków Polski odległych od Górnego Śląska przy wybraniu prywatnych firm transportowych, to wydatek rzędu nawet 4-5 tys. zł.

Dużo taniej usługa transportowa wyniesie nas, jeżeli skorzystamy z oferty KDW (kwalifikowanych dostawców węgla) dotyczącej przesyłu węgla. W przypadku dostarczenia węgla w woj. śląskim niedaleko kopalni, transport tony węgla będzie nas kosztował 107 zł.

Oczywiście im dalej od kopalni, tym cena będzie wyższa. I tak np. mieszkańcy Wielkopolski za transport tony węgla zapłacą już 276 zł, a mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego muszą już zapłacić 379 zł. Jeszcze więcej kosztuje dowóz węgla na Podlasie, gdzie cena, to 466 zł za tonę, informuje PAP.

Prace konserwacyjne w e-sklepie PGG

Gdy redakcja Biznesinfo odwiedzała witrynę sklepu internetowego PGG w sobotę około godz. 16 zastał nas komunikat o prowadzonych pracach konserwacyjnych.

sklep PGG prace konserwacyjne

Przypominamy, że w weekendy PGG nie udostępnia do sprzedaży nowych partii węgla i miałów energetycznych. Węgiel trafia do sprzedaży we wtorki i czwartki, miał można zakupić w poniedziałki, środy i piątki.

PGG ogłosiło zmiany w systemie komunikacji dla klientów. Zapytania mają być kierowane za pośrednictwem chatbotów i voicebotów, jednak jak widać z zamieszczonego komunikatu skrzynka sklep@pgg.pl jest nadal dostępna.

Tagi:

węgielPGG

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

NIK skontrolowała biomasę. Widzi w niej potencjał dla produkcji energii

Czytaj więcej >

Energetyka

Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

Czytaj więcej >

Energetyka

Tauron apeluje do części klientów. Jeśli chcą płacić mniej za prąd, muszą zmienić umowy

Czytaj więcej >
Dostawcy kombinują, podwyżki ceny prądu stają się faktem

Energetyka

Rachunki za prąd będą wyższe pomimo zamrożenia cen

Czytaj więcej >
Program "Mój prąd" rozpocznie się już wkrótce. Fot. pxhere.com

Energetyka

Urząd Regulacji Energetyki wyzerował stawkę opłaty OZE

Czytaj więcej >

Energetyka

Biedaszyby w Wałbrzychu. Mieszkańcy wykopują węgiel z… ogródka

Czytaj więcej >