Bank Pekao SA oddział w Bydgoszczy
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 13 Sierpnia 2019

Bez tego nie zrobisz przelewu. Ogromne zmiany dla klientów Pekao

Bank Pekao wycofuje z użycia dotychczasowe metody autoryzacji. Jedną ze zmienionych rzeczy będzie wycofanie jednorazowych kodów z kart. Wszystko to związane jest ze zmianami w ustawie o usługach płatniczych, do których bank będzie musiał się dostosować.

Wszystko za sprawą rozporządzenia Komisji Europejskiej, której ustalenia wejdą w życie już 14 września 2019 r. Dokładnie przepisy dotyczą nowych regulacji dotyczących standardów technicznych w sprawie uwierzytelniania klienta. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa w usługach płatniczych oferowanych przez banki elektronicznie.

Pekao wycofuje stare metody, bo nie spełniają wymogów

Mowa tutaj o konkretnie trzech dotychczasowych metodach autoryzacji. Jest to karta kodów jednorazowych, aplikacja PekaoToken i token w postaci osobnego urządzenia. Przedstawiciele Pekao doradzają, aby przestać korzystać z tych aplikacji.

Zmiany w Pekao

Teraz klienci banku będą mogli wybrać dwie metody autoryzacji jakie mają dostępne w serwisie internetowym Pekao24. Autoryzacji dokonać można za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej PeoPay lub też za pomocą kodu SMS. Jeżeli wybierzemy smsy, to jedna taka wiadomość będzie kosztowała na 20 groszy.

Fantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąFantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąCzytaj dalej

Po zalogowaniu się do serwisu internetowego Pekao24 możemy sami wybrać nową metodę autoryzacji, czego dokonamy w ustawieniach. W przypadku jeśli tego nie zrobimy, to otrzymamy wiadomość o konieczności zmiany ustawień.

Nie tylko klientów Pekao czekają zmiany

Zmiany przed wejściem dyrektywy Komisji Europejskiej zamierzają także wprowadzić Bank Ochrony Środowiska, o czym poinformował na swojej stronie, a także Getin Noble Bank oraz Euro Bank.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News