BiznesINFO.pl

pixabay, StockSnap

Pekao przeprowadzi zwolnienia grupowe. Pracę straci ponad 1000 osób

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co planuje Pekao

  • Ile osób straci pracę

  • Ilu osobom zostaną zmienione warunki zatrudnienia

Pekao szykuje zwolnienia

Pekao opublikowało komunikat prasowy, w którym informuje o restrukturyzacji zatrudnienia w swoich szeregach. Zwolnienia grupowe mają objąć nie więcej niż 1,1 tys. osób, natomiast zmiana warunków zatrudnienia 1250 pracowników.

"To kontynuacja działań rozpoczętych w związku z realizacją strategii banku skoncentrowanej na poprawie efektywności." - informuje Pekao i w następnym akapicie dodaje, że powodem zwolnień jest m.in.: przyspieszenie digitalizacji sektora bankowego w Polsce i na świecie.

"Pekao jako jedna z najprężniej rozwijających się instytucji finansowych w kraju kładzie duży nacisk na rozwój technologii, rozwiązań IT i upraszczanie procesów, aby pozostać Bankiem konkurencyjnym i wpisującym się w oczekiwania klientów" - podaje Pekao.

Na przyspieszenie procesu restrukturyzacji wpływ miała także pandemia koronawirusa. Jeden z największych banków w Polsce podkreśla, że liczba klientów korzystających z bankowości mobilnej w 2020 r. przekroczyła 2 mln osób.

[EMBED-11]

Pekao wdraża strategię

Podjęte działania mają sprawić, że Pekao będzie większą konkurencją dla pozostałych podmiotów niż dotychczas. Przypomnijmy, że bank oczekuje także większej aktywności ze strony swoich klientów .

"Przystąpienie do konsultacji ze stroną społeczną ma na celu osiągnięcie porozumienia w kwestii liczby osób i zakresu zwolnień, czasu w jakim mają zostać zrealizowane, a także pakietu świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla pracowników objętych procesem restrukturyzacji" - dodaje bank.

Rozmowy z pracownikami potrwają do 23 marca 2021 r. Podstawę prawną stanowić będzie ustawa z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Bank Pekao S.A. założony został w 1929 r. i jest jednym z największych podmiotów finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie z usług Pekao korzysta 5,7 mln klientów.

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie dokumentów do ZUS. Wiele osób powinno dopełnić formalności
Czytaj więcej >

Finanse

Od kwietnia wypłaty tysięcy Polaków będą niższe. Ostatni dzwonek, by samemu zdecydować o PPK
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS może zwrócić nadpłatę składki zdrowotnej, ale jest warunek. Musisz wypełnić wniosek do 31 maja
Czytaj więcej >

Finanse

Wiceminister finansów komentuje sprawę waloryzacji 500 plus. Bez zaskoczenia
Czytaj więcej >

Finanse

Trzynaste emerytury jeszcze w marcu. Jest potwierdzenie z Ministerstwa Rodziny
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS ostrzega emerytów. Przez podjęcie jednej decyzji mogą później dostać swoje pieniądze
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]