Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pekao przeprowadzi zwolnienia grupowe. Pracę straci ponad 1000 osób
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 04.03.2021 01:00

Pekao przeprowadzi zwolnienia grupowe. Pracę straci ponad 1000 osób

Pekao planuje zwolnienia grupowe. Na bruku blisko 1000 osób.
pixabay, StockSnap

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co planuje Pekao

  • Ile osób straci pracę

  • Ilu osobom zostaną zmienione warunki zatrudnienia

Pekao szykuje zwolnienia

Pekao opublikowało komunikat prasowy, w którym informuje o restrukturyzacji zatrudnienia w swoich szeregach. Zwolnienia grupowe mają objąć nie więcej niż 1,1 tys. osób, natomiast zmiana warunków zatrudnienia 1250 pracowników.

"To kontynuacja działań rozpoczętych w związku z realizacją strategii banku skoncentrowanej na poprawie efektywności." - informuje Pekao i w następnym akapicie dodaje, że powodem zwolnień jest m.in.: przyspieszenie digitalizacji sektora bankowego w Polsce i na świecie.

"Pekao jako jedna z najprężniej rozwijających się instytucji finansowych w kraju kładzie duży nacisk na rozwój technologii, rozwiązań IT i upraszczanie procesów, aby pozostać Bankiem konkurencyjnym i wpisującym się w oczekiwania klientów" - podaje Pekao.

Na przyspieszenie procesu restrukturyzacji wpływ miała także pandemia koronawirusa. Jeden z największych banków w Polsce podkreśla, że liczba klientów korzystających z bankowości mobilnej w 2020 r. przekroczyła 2 mln osób.

[EMBED-11]

Pekao wdraża strategię

Podjęte działania mają sprawić, że Pekao będzie większą konkurencją dla pozostałych podmiotów niż dotychczas. Przypomnijmy, że bank oczekuje także większej aktywności ze strony swoich klientów.

"Przystąpienie do konsultacji ze stroną społeczną ma na celu osiągnięcie porozumienia w kwestii liczby osób i zakresu zwolnień, czasu w jakim mają zostać zrealizowane, a także pakietu świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla pracowników objętych procesem restrukturyzacji" - dodaje bank.

Rozmowy z pracownikami potrwają do 23 marca 2021 r. Podstawę prawną stanowić będzie ustawa z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Bank Pekao S.A. założony został w 1929 r. i jest jednym z największych podmiotów finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie z usług Pekao korzysta 5,7 mln klientów.