BiznesINFO.pl
Pekao planuje zwolnienia grupowe. Na bruku blisko 1000 osób.

pixabay, StockSnap

Pekao przeprowadzi zwolnienia grupowe. Pracę straci ponad 1000 osób

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Pekao szykuje ogromne zwolnienia i rozpoczyna konsultacje społeczne w tej sprawie. Pracę straci ponad 1 tys. osób. W opublikowanym komunikacie bank podkreśla, że decyzja o zwolnieniach jest kontynuacją przyjętej strategii Pekao.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co planuje Pekao

  • Ile osób straci pracę

  • Ilu osobom zostaną zmienione warunki zatrudnienia

Pekao szykuje zwolnienia

Pekao opublikowało komunikat prasowy, w którym informuje o restrukturyzacji zatrudnienia w swoich szeregach. Zwolnienia grupowe mają objąć nie więcej niż 1,1 tys. osób, natomiast zmiana warunków zatrudnienia 1250 pracowników.

"To kontynuacja działań rozpoczętych w związku z realizacją strategii banku skoncentrowanej na poprawie efektywności." - informuje Pekao i w następnym akapicie dodaje, że powodem zwolnień jest m.in.: przyspieszenie digitalizacji sektora bankowego w Polsce i na świecie.

"Pekao jako jedna z najprężniej rozwijających się instytucji finansowych w kraju kładzie duży nacisk na rozwój technologii, rozwiązań IT i upraszczanie procesów, aby pozostać Bankiem konkurencyjnym i wpisującym się w oczekiwania klientów" - podaje Pekao.

Na przyspieszenie procesu restrukturyzacji wpływ miała także pandemia koronawirusa. Jeden z największych banków w Polsce podkreśla, że liczba klientów korzystających z bankowości mobilnej w 2020 r. przekroczyła 2 mln osób.

[EMBED-11]

Pekao wdraża strategię

Podjęte działania mają sprawić, że Pekao będzie większą konkurencją dla pozostałych podmiotów niż dotychczas. Przypomnijmy, że bank oczekuje także większej aktywności ze strony swoich klientów.

"Przystąpienie do konsultacji ze stroną społeczną ma na celu osiągnięcie porozumienia w kwestii liczby osób i zakresu zwolnień, czasu w jakim mają zostać zrealizowane, a także pakietu świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla pracowników objętych procesem restrukturyzacji" - dodaje bank.

Rozmowy z pracownikami potrwają do 23 marca 2021 r. Podstawę prawną stanowić będzie ustawa z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Bank Pekao S.A. założony został w 1929 r. i jest jednym z największych podmiotów finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie z usług Pekao korzysta 5,7 mln klientów.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Dodatkowy podatek obciąży wynajmujących mieszkania. To efekt Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Przedsiębiorco uważaj. Jeżeli nie złożysz ważnej deklaracji w ZUS, zapłacisz 5 000 zł kary

Czytaj więcej >

Finanse

Rata kredytu niższa o 5 tys. złotych. Sąd pozbawił bank prawa doliczania WIBOR-u do raty

Czytaj więcej >
pieniądze

Finanse

UOKIK stawia zarzuty Profi Credit Polska. Dotyczą sposobu windykacji

Czytaj więcej >
Seniorzy otrzymają mniejsze kwoty z tytułu tzw. "trzynastek" i "czternastek"?

Finanse

Nowe limity dorabiania do rent i emerytur. Zmiany od grudnia 2022

Czytaj więcej >
Iberion

Finanse

Dodatek elektryczny. Wnioski można składać od 1 grudnia

Czytaj więcej >