BiznesINFO.pl

Obraz BeatriceBB z Pixabay

Opłaty i prowizje w górę. Pekao oczekuje większej aktywności od klientów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na co konkretnie liczy Pekao

  • Jakie cele stawia sobie Pekao

  • Jakie wyniki finansowe odnotował bank w minionym roku

Pekao odnotowuje sukces

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa zakończył bankowość taką, jaką wszyscy znamy, czyli darmową i bez opłat. Już po pierwszej fali koronawirusa banki jak jeden mąż zapowiadały podwyżki opłat i prowizji za korzystanie ze swoich usług. Część podmiotów z sektora bankowego wciąż wdraża nowe opłaty.

Podobny proces zachodzi w jednym z największych polskich banków - Pekao. Portal money.pl powołując się na publikację Pekao informuje, że ten liczy na kontynuację trendu wzrostowego z tytułu opłat i prowizji.

Jednocześnie wiceprezes Pekao, Tomasz Kubiak podkreśla, że nie musi być to związane z podwyżkami, a wręcz przeciwnie. Bank oczekuje większej aktywności ze strony swoich klientów.

- To jest bardzo ważny czynnik, decydujący o zyskowności banku, więc na pewno będziemy się bardzo koncentrować na maksymalizacji transakcyjności z naszymi klientami - podkreślił.

Pekao oczekuje większego zaangażowania klientów

W ostatnim kwartale 2020 r. Pekao zarobił aż 656 mln zł. W porównaniu z trzecim kwartałem zeszłego roku jest to zysk większy o 10 proc. Bank poinformował, że przyczynami takiego wzrostu są wyższe opłaty za zarządzanie aktywami czy prowizje walutowe.

Jednym z kluczowych elementów dla banku mają być kredyty hipoteczne. Tylko w 2020 r. Pekao udzielił ich na kwotę 8 mld zł, a w tym ma być jeszcze więcej.

- Jesteśmy dużym bankiem uniwersalnym, w czołówce rynku jeśli chodzi o sprzedaż kredytów hipotecznych, więc na pewno będziemy rośli zgodnie z rynkiem lub lekko powyżej - mówi Kubiak cytowany przez money.pl.

Pekao chce znaleźć się w ścisłej czołówce banków udzielających kredytów hipotecznych . Na ten moment na sto kredytów hipotecznych, siedemnaście pochodzi z Pekao.

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse

Brakuje jednego dokumentu, ZUS nie wypłaci emerytury. Długa lista warunków
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS przypomina. Zostało niewiele czasu, lepiej się pospiesz
Czytaj więcej >

Finanse

Emerytury księży nie zaskakują. Jeden element, a byłyby niskie
Czytaj więcej >

Energetyka

Możesz otrzymać zwrot podatku VAT za gaz. Trzeba złożyć wniosek, skorzystają setki tysięcy Polaków
Czytaj więcej >

Finanse

Klienci banku Santander nie zalogują się przez profil zaufany. Serwis czasowo wyłączony
Czytaj więcej >

Finanse

Miliony Polaków otrzymało PIT z ZUS-u. Zakład wyjaśnia, kiedy musisz rozliczyć się samodzielnie
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]