Oszustwo powodem utraty 18 tys. zł
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 9 Stycznia 2020

Próbował przelać złotówkę, stracił 18 tys. złotych. Nie dajcie się nabrać

Oszustwo może mieć różną postać. Ostatnimi czasy jednak przestępcy upatrzyli sobie przede wszystkim podszywanie się pod znane marki. Nierzadko okazuje się, że taka nielegalna działalność jest opłacalna. Przekonał się o tym w ostatni weekend pewien mężczyzna z powiatu legnickiego.

Oszustwo było powodem utraty 18 tys. złotych przez mieszkańca powiatu legnickiego. Mężczyzna otrzymał wiadomość SMS z informacją, że zamówiona przez niego przesyłka, którą dostarczyć ma kurier, musi zostać dodatkowo opłacona. Niedopłata wynosiła 1 zł. Odbiorca wiadomości miał jedynie wejść pod wskazaną stronę i przelać pieniądze. Nie wiedział, że to akcja oszustów.

Po przejściu pod wskazany adres internetowy, mężczyzna dokonał płatności, udostępniając tym samym oszustom dane do swojego konta bankowego. Nie musiał długo czekać, by zostać ogołoconym z niemal 18 tys. złotych. Niestety, fakt, że tego typu oszustwo się powiodło wskazuje tylko na to, jak bardzo trzeba się mieć na baczności. Kominikat policyjny w sprawie cytuje Wirtualna Polska.

Co najmniej 1570 zł więcej dla emerytów. Nie wiadomo jednak, ile z tych pieniędzy zostanie w ich kieszeniachCo najmniej 1570 zł więcej dla emerytów. Nie wiadomo jednak, ile z tych pieniędzy zostanie w ich kieszeniachCzytaj dalej

Oszustwo na 18 tys. złotych. Chciał tylko przelać 1 zł

- W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego. W miniony weekend mieszkaniec powiatu legnickiego dostał SMS-a z prośbą o taką właśnie dopłatę w wysokości 1 zł. Gdy kliknął w podany w wiadomości link i zrobił przelew na \'brakującą sumę\', stracił blisko 18 tysięcy złotych - cytuje policyjny komunikat Wirtualna Polska.

Podszywanie się pod firmy kurierskie to ostatnio "moda" wśród oszustów. Adresaci wiadomości często nie przykładają większej wagi do komunikatu, ponieważ nie chodzi o wielkie kwoty. Niedopłata zwykle wynosić ma właśnie 1 zł lub podobną kwotę. Przejście pod wskazany link prowadzi na stronę banku lub operatora płatności, które jednak są podróbkami spreparowanymi przez oszustów. Wpisanie w nich swoich danych logowania do konta może kosztować nas utratę wszystkich oszczędności.

Wirtualna Polska przypomina także, iż pod podejrzanym adresem może znajdować się aplikacja, której pobranie na telefon może być jeszcze bardziej opłakane w skutkach. Ta jest w stanie wykraść login, hasło do aplikacji banku, a nawet przekierować SMS-y uwierzytelniające dostęp do bankowości.

Ludzie obawiają się III Wojny Światowej. Kogo tak naprawdę mogą powołać do wojska?Ludzie obawiają się III Wojny Światowej. Kogo tak naprawdę mogą powołać do wojska?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Z ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie chory
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News