Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Oszuści polują na klientów Banku Pekao. 5,8 mln osób w niebezpieczeństwie
Joanna Buczyńska
Joanna Buczyńska 05.04.2022 14:04

Oszuści polują na klientów Banku Pekao. 5,8 mln osób w niebezpieczeństwie

Pekao-sa-bank-2-biznesinfo
Biznesinfo

Bank Pekao zmaga się z atakiem oszustów na klientów. Możesz otrzymać wiadomość z linkiem o potrzebie zalogowania się na konto. Przestępcy w ten sposób włamują się na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych, by je wykorzystać i  okraść Cię z Twoich pieniędzy. Problem dotyczy 5,8 mln klientów Banku Pekao. Rzecznik prasowy prosi o nie klikanie w linki zawarte w tym SMS–ie. Nadawcą wiadomości nie jest Bank Pekao.

Bank Pekao walczy z oszustami

“Strona, do której prowadzi link, nie jest prawdziwą domeną Pekao”. Paweł Jurek w swoim wpisie na Twitterze w imieniu całego Bank Pekao przestrzega, że cyberprzestępstwa są dziś łatwym łupem dla złodziei.

To już kolejna próba zastraszenia i zmuszenia adresata wiadomości do wejścia w przesłany link oraz zalogowania się do swojego konta.

PKO BP także było atakowane 

Próby wyłudzenia pieniędzy stają się coraz powszechniejsze. Dziś ten problem dotknął klientów Banku Pekao. Jeżeli otrzymasz wiadomość z linkiem prowadzącym do banku, tak naprawdę chodzi o to, byś podał swoje dane.

Przypomnijmy, że w marcu miała miejsce podobna sytuacja. KNF ostrzegał przed wiadomościami e-mail, w których cyberprzestępcy podszywali się pod Bank PKO BP i podawali nieprawdziwe informacje o zajęciu konta.  

Tagi: Pekao oszustwo