maska-pixabay-rottonara
Obraz OrnaW z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Marca 2020

Szumowski ostrzega Polaków. Ryzyko zakażenia jest coraz większe, musieli podjąć stanowczą decyzję

Ostrzeżenie ministra zdrowia budzi niepokój. - Jest coraz większe ryzyko spotkania osoby zakażonej - powiedział Łukasz Szumowski. I poinformował, że służby otrzymają dodatkowy sprzęt ochronny.

Ostrzeżenie ministra zdrowia

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski wydał kolejne ostrzeżenie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Jesteśmy na początku drogi i w dużym stopniu od nas zależy, jak ona będzie wyglądała - powiedział szef resortu zdrowia.

Ostrzeżenie ministra dotyczyło oczywiście walki z koronawirusem w szpitalach. - Są one na pierwszej linii frontu. Tam powinny trafiać wszystkie osoby z koronawirusem. Ale sytuacja o tyle się zmienia, że zaczynamy wchodzić w liczby rozpoznanych przypadków liczone w tysiącach. To oznacza, że jest coraz większe ryzyko spotkania osoby zakażonej również w innych miejscach, gdzie są leczeni pacjenci - podkreślił Szumowski cytowany przez TVN24.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie poinformował. Od jutra wdrożą nowe rygory sanitarneZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie poinformował. Od jutra wdrożą nowe rygory sanitarneCzytaj dalej

Służby otrzymają dodatkowe środki ochrony

Ze względu na rosnące ryzyko zakażenia rząd podjął decyzję o dystrybucji środków ochrony nie tylko do szpitali zakaźnych i jednoimiennych, ale też do pozostałych szpitali, placówek POZ, aptek, ratownictwa medycznego a także służb takich jak Policja i Straż Graniczna.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo przekazało nowy raport. Nie żyje kolejne 5 osób, kolejna bariera tysięcy zakażonych przebita

Minister poinformował, że dostarczonych zostanie ponad 5,2 miliona maseczek, blisko 119 tysięcy masek FFP 2 i wyższych (np. FFP 3), blisko 32 tysiące kombinezonów, ponad sześć milionów rękawiczek, 41,5 tysiąca gogli ochronnych i 60 tysięcy pięciolitrowych pojemników płynu do dezynfekcji.

- Do tej pory do szpitali jednoimiennych trafiło 16 tysięcy masek FFP 2 i wyższych, 12 tysięcy kombinezonów i trzy tysiące gogli ochronnych. To pokazuje, o ile więcej w tej chwili będziemy dostarczali - powiedział minister cytowany przez TVN24.

Mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaMandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaCzytaj dalej

Ostrzeżenie Szumowskiego. Będzie znacznie gorzej

Szumowski przekazał, że w oddziałach zakaźnych i szpitalach jest około 10 tys. łóżek i ok. 1200 respiratorów. - Z tego zajętych w tej chwili jest 1300 łóżek oraz 50 respiratorów. Mamy jeszcze możliwość hospitalizowania dużych grup pacjentów - podkreślił szef resortu zdrowia.

Wydał przy tym jednak ostrzeżenie: "to nie może nas uśpić, bo wzrost w najbliższych tygodniach będzie wykładniczy". I dodał, że oczekują gwałtownego wzrostu liczby zakażeń.

Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająOficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobająCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy nowe ofiary koronawirusa na Mazowszu. Przekroczyliśmy dwa tysiące zachorowań
  2. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zdjęcie wnętrza samolotu przewożącego chorych na koronawirusa trafiły do sieci. Aż ciarki przechodzą
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News