fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 26.08.2018. n/z Portfel z kartami platniczymi i pieniedzmi.
https://eastnews.pl/Arkadiusz-Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 22 Sierpnia 2020

Banki rzuciły się na naszą kasę. Ściągną opłaty od kolejnych usług

Opłaty w bankach czekają na klientów. Banki dorzucają kolejne opłaty, a niska rentowność sektora sprawia, że planowane są także zwolnienia i redukcja placówek.

Opłaty od depozytów

Opłaty depozytowe od klientów indywidualnych jeszcze nie zostały wprowadzone, ale firmy już muszą się z nimi liczyć. Banki przez swoją niską zyskowność spowodowaną pandemią koronawirusa zmuszone są szukać pieniędzy wszędzie, gdzie tylko się da. Według "Rzeczpospolitej" opłaty depozytowe przede wszystkim dotyczą kont walutowych, ale w przypadku opłat na koniec roku, zdarzają się włączać w to także konta złotowe.

Opłaty od wysokich sald na rachunkach bieżących i pomocniczych na koniec miesiąca pobiera PKO BP. Dotyczy to kont korporacyjnych prowadzonych we wszystkich walutach z tabeli kursów walut PKO BP. Z kolei mBank szturmem przypuścił opłaty na przedsiębiorców z sektora MSP i korporacji. Funkcjonują dwie opłaty; miesięczna i roczna. Pekao podobnie jak PKO BP pobiera opłatę od wysokich sald rachunków na koniec miesiąca. W ING BSK opłaty także są dwie i dotyczą klientów korporacyjnych. Z kolei Millennium pobiera wyłącznie prowizję od kont prowadzonych w euro klientów korporacyjnych. Dodatkowa oplata jest naliczana tylko, jeśli średnie saldo w danym miesiącu na danym rachunku jest równe bądź przekroczy kwotę 1 mln euro. - poinformował Bank Millenium.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
2. Płacenie kartą nie będzie wyglądało już tak samo jak teraz. UE zmieni zasady
3. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona

Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeńPrzykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

Opłaty oczami klientów

Opłaty w oczach klientów jawią się jako słabe rozwiązanie. Krzysztof Moska, biznesmen i akcjonariusz wielu spółek powiedział, że firmy zmuszone są wykonywać różne opłaty i nie mogą funkcjonować bez banków. Jego zdaniem opłaty depozytowe są bardzo szkodliwe - Zbierając na rachunku pieniądze, na przykład na inwestycje, firma jest taką opłatą karana - podsumowuje.

Opłaty to dla banków sposób na podniesienie swojej rentowności. - Wygląda na to, że większość banków będzie wprowadzać opłaty od dużych depozytów firm. Mogą sobie na to pozwolić, biorąc pod uwagę wielką płynność w sektorze - powiedział Łukasz Jańczak, analityk Ipopemy w rozmowie z "Rz". Co więcej, większość ekspertów uważa, że klienci muszą spodziewać się powolnego odchodzenia od darmowych kont pozbawionych opłat i prowizji.

Opłaty to nie wszystko. "Rz" podaje, że banki szukają oszczędności także wśród pracowników. Banki zamykają oddziały i zwalniają pracowników. Niestety, ale ten trend może przybrać na sile ze względu na pandemię COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemieckie media oceniły Roberta Lewandowskiego. Aż trudno uwierzyć, jakie oceny dostał
  2. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
  3. Bill Gates ma tym razem wyjątkowo złe wieści. Milioner zasmuci większość osób
  4. Bank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamy
  5. Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacić
  6. Kamery uchwyciły wszystko. Magda Gessler pobiła się ze współpracownikami
Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkościBiedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkościCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News