Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Olbrzymi cios dla Canal+ Polska. Francuzi właśnie stracili Premier League, Viaplay triumfuje
Radosław Święcki
Radosław Święcki 07.07.2021 02:00

Olbrzymi cios dla Canal+ Polska. Francuzi właśnie stracili Premier League, Viaplay triumfuje

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Po ponad 20 lat liga angielska zniknie z anten Canal+. Prawa do transmisji meczów w ramach Premier League w Polsce przejęła Nordic Entertainment Group, właściciel platformy Viaplay, która już za niecały miesiąc zostanie uruchomiona w Polsce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Canal+ traci prawa do transmisji ligi angielskiej, przejmuje je Viaplay

  • Od kiedy nastąpią zmiany

  • Dlaczego to kolejna bolesna strata dla Canal+

Liga angielska z Canal+ do Viaplay

Viaplay, platforma wideo na życzenie, oferująca m.in. dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe wydała komunikat w którym informuje, że Nordic Entertainment Group (NENT Group), właściciel platformy nabyła wyłączne prawa do transmisji meczów rozgrywanych w ramach Premier League m.in. w Polsce.

Viaplay przejmie prawa do transmisji spotkań ligi angielskiej od sezonu 2022/2023 (warto tu podkreślić, że w przyszłym roku minie 30 lat od utworzenia Premier League) do 2028 roku.

Umowa jak podało Viaplay rozszerza współpracę między Nordic Entertainment Group i Premier League do dziewięciu krajów europejskich (wcześniej firma odpowiadała za transmisję meczów ligi angielskiej w krajach nordyckich). Cytowany przez Bankier.pl Anders Jensen, NENT Group President oraz CEO podkreśla, że Premier Leaguer jest "perłą w koronie" praw do transmisji wydarzeń sportowych, stąd firma nie kryje radości, że za sprawą umowy otrzymała możliwość rozszerzenia kooperacji.

Przypomnijmy, że usługa Viaplay dostępna jest m.in. w Szwecji, Finlandii, Norwegii, a od zeszłego roku również w Islandii.

Już za niecały miesiąc, bo 3 sierpnia Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce.

Poza Premier League transmitowane będą m.in. rozgrywki Bundesligi, spotkania Ligi Europy UEFA, a także Ligi Konferencji Europy UEFA, a od 2023 roku również wyścigi Formuły 1.

Cios dla Canal+

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że przejęcie spotkań Premier League przez Viaplay to cios dla Canal+, który przez ponad 20 lat transmitował mecze rozgrywane w ramach ligi angielskiej.

Sport jak zauważa Bankier.pl od dłuższego czasu był swoistym magnesem jakim Canal+ przyciągał widzów do swojej platformy. Tymczasem poza Premier League utraciła ona wcześniej prawa do transmisji popularnej w Polsce Bundesligi. Nie ulega wątpliwości, że w tej sytuacji przyciągnięcie nowych klientów nie będzie łatwe. Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]