BiznesINFO.pl
pixabay, David Mark

pixabay.com/David Mark

Oficjalne stanowisko rządu w sprawie wakacji 2021. Na te słowa czekała cała Polska

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak będzie wyglądała majówka 2021 r.

  • Na co powinni nastawiać się Polacy

  • Co będzie z wakacjami 2021

Tegoroczna majówka z obostrzeniami. A co z wakacjami?

Choć zeszłoroczna majówka napawała nas nadzieją na to, że tegoroczna będzie już przebiegała w normalnej atmosferze, musimy obejść się smakiem. Wielu wciąż jeszcze ją miała do ostatnich konferencji prasowych przedstawicieli rządu. Niestety, trzecia fala pandemii koronawirusa uderza ze zdwojoną siłą, a rząd decyduje się na nakładanie kolejnych obostrzeń.

Kwestię majówki poruszył również minister zdrowia, Adam Niedzielski. Przyznał, że jest zbyt wcześnie na to, aby mówić o majówce takiej, jaką pamiętamy sprzed kilku lat. Dodał, że nawet program szczepień nie jest w stanie doprowadzić do tego, aby znieść obostrzenia w tym okresie.

Adam Niedzielski nie pozostawił żadnych złudzeń. W okresie majówki mogą trwać obostrzenia, które mamy dzisiaj. Podkreślił, że o tym, jak będą wyglądały zmiany dotyczące restrykcji, rząd będzie informował w najbliższym czasie.

Istotne są także tegoroczne wakacje - wszak, aby zorganizować sobie urlop w pracy, zarezerwować dobry hotel i przygotować się na ten wyjazd, potrzeba czasu. To właśnie kwiecień i maj są okresami, gdy wszystkie wakacyjne plany zaczynają nabierać kształtów.

Wakacje 2021 r. pod kilkoma warunkami

Minister zdrowia powiedział, że jest za wcześnie, aby mówić o wakacjach w 2021 r. Cytowany przez Radio Zet podkreślił, że sytuacja wakacyjna będzie prawdopodobnie uzależniona od ilości zajętych łóżek w szpitalach.

Piotr Mueller cytowany przez Radio Eska powiedział, że tegoroczne wakacje uzależnione są od dwóch czynników. Wskazał na szerokie korzystanie z programu szczepień oraz poprawę sytuacji epidemicznej w kraju.

Rzecznik rządu powiedział to samo, co minister zdrowia - aktualnie jest za wcześnie na składanie deklaracji dotyczących wakacji. Dodał, że ma nadzieję na to, aby wakacje 2021 r. były zrealizowane w jakimś stopniu.

Przypomnijmy, że rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Wciąż nieczynne są miejsca kultury, obiekty sportowe, restauracje, a od kilku tygodni również sklepy meblowe i budowlane oraz salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >