BiznesINFO.pl

pixabay.com/David Mark

Oficjalne stanowisko rządu w sprawie wakacji 2021. Na te słowa czekała cała Polska

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak będzie wyglądała majówka 2021 r.

  • Na co powinni nastawiać się Polacy

  • Co będzie z wakacjami 2021

Tegoroczna majówka z obostrzeniami. A co z wakacjami?

Choć zeszłoroczna majówka napawała nas nadzieją na to, że tegoroczna będzie już przebiegała w normalnej atmosferze, musimy obejść się smakiem. Wielu wciąż jeszcze ją miała do ostatnich konferencji prasowych przedstawicieli rządu. Niestety, trzecia fala pandemii koronawirusa uderza ze zdwojoną siłą, a rząd decyduje się na nakładanie kolejnych obostrzeń .

Kwestię majówki poruszył również minister zdrowia, Adam Niedzielski. Przyznał, że jest zbyt wcześnie na to, aby mówić o majówce takiej, jaką pamiętamy sprzed kilku lat. Dodał, że nawet program szczepień nie jest w stanie doprowadzić do tego, aby znieść obostrzenia w tym okresie.

Adam Niedzielski nie pozostawił żadnych złudzeń. W okresie majówki mogą trwać obostrzenia, które mamy dzisiaj. Podkreślił, że o tym, jak będą wyglądały zmiany dotyczące restrykcji, rząd będzie informował w najbliższym czasie.

Istotne są także tegoroczne wakacje - wszak, aby zorganizować sobie urlop w pracy, zarezerwować dobry hotel i przygotować się na ten wyjazd, potrzeba czasu. To właśnie kwiecień i maj są okresami, gdy wszystkie wakacyjne plany zaczynają nabierać kształtów.

Wakacje 2021 r. pod kilkoma warunkami

Minister zdrowia powiedział, że jest za wcześnie, aby mówić o wakacjach w 2021 r. Cytowany przez Radio Zet podkreślił, że sytuacja wakacyjna będzie prawdopodobnie uzależniona od ilości zajętych łóżek w szpitalach.

Piotr Mueller cytowany przez Radio Eska powiedział, że tegoroczne wakacje uzależnione są od dwóch czynników. Wskazał na szerokie korzystanie z programu szczepień oraz poprawę sytuacji epidemicznej w kraju.

Rzecznik rządu powiedział to samo, co minister zdrowia - aktualnie jest za wcześnie na składanie deklaracji dotyczących wakacji. Dodał, że ma nadzieję na to, aby wakacje 2021 r. były zrealizowane w jakimś stopniu.

Przypomnijmy, że rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Wciąż nieczynne są miejsca kultury, obiekty sportowe, restauracje, a od kilku tygodni również sklepy meblowe i budowlane oraz salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Upadł kolejny bank. Co zrobić, aby odzyskać pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gigantyczna kara dla polskiej firmy. Zakazali dystrybutorom sprzedaży przez internet
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]