Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Obajtek o przychodach Orlenu: "Liczę, że będziemy mieć 500 mld zł"
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 13.03.2023 20:50

Obajtek o przychodach Orlenu: "Liczę, że będziemy mieć 500 mld zł"

Daniel Obajtek
Domena publiczna

- To będzie rekordowy rok dla Orlenu. Po to budowaliśmy ten koncern, żeby osiągać rekordowe zyski. Liczę, że w tym roku będziemy mieć 500 mld złotych przychodu - zadeklarował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z Wprost.pl

Orlen będzie inwestował

Zdaniem prezesa ten przychód pozwala firmie na prowadzenie wielkich inwestycji, na zawieranie miliardowych kontraktów.

„To jest bardzo duża kwota na inwestycje. To jest cała logistyka potrzebna do przeprowadzenia tych inwestycji. Tylko w tym roku wydamy na ten cel rekordowe 36 mld złotych” – mówi Obajtek.

Zapewnił, że aż 70 proc. tej kwoty będzie przeznaczone na rozwój w Norwegii i w Polsce. „Tam będą największe nakłady finansowe”.

Obajtek chce ukarać Rosję za wstrzymanie dostaw ropy do Polski

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił tydzień temu, że spółka podejmie kroki prawne w celu dochodzenia roszczeń związanych z zawieszeniem przez Rosję dostaw ropy do Polski. Poinformował o tym w trakcie poniedziałkowego wywiadu dla Radia ZET.

– Po wizycie prezydenta Joe Bidena Rosjanie wstrzymali tłoczenie ropy do Polski. My będziemy wychodzić teraz na drogę prawną i domagać się roszczeń. Wszystko jest zawarte w umowach, o których nie mogę mówić – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z Radiem ZET.

Orlen wśród 150 największych firm na świecie

– Będziemy w dalszym ciągu przyglądać się podmiotom pod kątem potencjalnych przejęć. Jesteśmy wśród 150 największych firm na świecie i największą firmą w naszym regionie Europy, gramy w globalnej głównej lidze, liczymy się na świecie. Będziemy zawierać sojusze potrzebne nie tylko do wdrożenia technologii, ale i do pozyskania kapitału – poinformował kilka dni temu prezes PKN Orlen.