BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowy "rządowy program". Uważaj, jeśli o nim usłyszysz to dzwoń na policję
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 26.09.2023 14:44

Nowy "rządowy program". Uważaj, jeśli o nim usłyszysz to dzwoń na policję

policja
Domena publiczna

Jedna z mieszkanek Katowic odebrała zaskakujący telefon. Nieznajomy zapewniał, że jest przedstawicielem nowego rządowego programu Łazienka plus. 

Oszust chciał wejść do mieszkania

Kobieta usłyszała przez telefon interesującą propozycję. Osoba, która do niej dzwoniła, przedstawiła się jako przedstawiciel nowego rządowego programu Łazienka Plus i zapytał czy jest nim zainteresowana.

Łączna dotacja na nową łazienkę miała wynieść 4,5 tys. zł. Aby otrzymać pieniądze, był tylko jeden warunek- należało wpuścić do mieszkania rzekomego inspektora, aby mógł ocenić stan łazienki, sprawdzić jakie prace remontowe można w niej wykonać i jaka kwota będzie potrzebna. 

Kobiecie ta oferta wydała się podejrzana, dlatego zadzwoniła na policję i powiadomiła o próbie oszustwa. 

Oszustwo na rządowy program "Czyste Powietrze"? Chodzi o 135 tys. zł

Policja ostrzega

 Na szczęście tym razem kobieta nie dała się oszukać.  Kobiecie ta oferta wydała się podejrzana, dlatego zadzwoniła na policję i powiadomiła o próbie oszustwa. Jak czytamy w Interii, policjanci z Katowic ostrzegają przed oszustami i przypominają, że program Łazienka Plus nie istnieje. 

Jednocześnie zaznaczają, że reakcja kobiety była prawidłowa i w przypadku podejrzenia oszustwa należy się rozłączyć i powiadomić o sprawie policję. 

Metody oszustów

Oszuści wykorzystują coraz to nowsze metody, by skusić swoje ofiary, na przykład zachęcając do uczestnictwa w nieistniejącej akcji. Przykładowo oszuści podszywają się pod PKN Orlen i odsyłają do uzupełnienia specjalnej ankiety, zapewniając, że dzięki wypełnieniu jej będziemy mieć szansę na zdobycie rządowej dotacji w wysokości 2 tys. zł. 

Naszą czujność powinny budzić przede wszystkim oferty szybkiego zarobku przy minimalnym nakładzie pracy, natomiast wszelkie informacje o rządowych programach zwykle można znaleźć na stronie gov.pl. 

Tagi: Oszustwo