Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nowy milioner w Polsce. Wygrał w Lotto ponad 12 mln zł
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.11.2023 22:44

Nowy milioner w Polsce. Wygrał w Lotto ponad 12 mln zł

lotto
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Listopad zazwyczaj nie kojarzy się zbyt optymistycznie, ale dla jednego z mieszkańców Radzionkowa (woj. śląskie) od kilku dni nie ma lepszego miesiąca. Dokładnie w sobotę szczęśliwiec dołączył do zacnego grona polskich milionerów, zasilając swoje konto kwotą ponad 12 mln złotych. Wszystko to dzięki precyzyjnemu wytypowaniu sześciu liczb w grze Lotto. Co ciekawe, to już kolejny raz, gdy wygrana w loterii padła w tej niewielkiej śląskiej miejscowości.

Padła "szóstka" w Lotto

Liczby 9, 15, 25, 28, 38 i 44 na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie, ale tak naprawdę kryje się za nimi prawdziwy majątek, który właśnie trafił w ręce mieszkańca Radzionkowa. W sobotę 25 listopada szczęśliwiec dołączył do grona ok. stu osób, którym kupno losu i wytypowanie sześciu numerów w Lotto wyjątkowo się opłaciło, bo przyniosło niebagatelne wygrane powyżej 12 mln zł.

Co więcej, w przypadku gracza ze Śląska, można mówić, że fortuna sprzyjała mu podwójnie. Nie dość, że z godną pozazdroszczenia intuicją wskazał odpowiednie liczby, to jeszcze zrobił to jako jedyny w kraju. Dzięki temu cała główna nagroda jest jego. A ile to dokładnie? Zapnijcie pasy. Wygrana to “skromne” 12 milionów 70 tysięcy 149 złotych i 20 groszy.

Wyższa emerytura dla urodzonych w tym przedziale czasowym. Trzeba spełnić jeszcze jeden warunek

Radzionków znów przyniósł komuś szczęście

Po tak imponującym wyniku trudno jeszcze czymkolwiek zachwycić, ale dla porządku zaznaczmy, że szczęście uśmiechnęło się w weekend także do paru innych osób. Lotto nagrodziło też tych, którzy “wytypowali” piątkę, oferując im 6 tys. 740 zł i 30 gr. Takich graczy jest aż 57.

ZOBACZ: Duże zniżki dla seniorów w znanym markecie. Wiemy, co trzeba zrobić

Co interesujące, sam Radzionków powoli staje się miastem wyjątkowych szczęśliwców, mających przysłowiowego nosa do loterii liczbowych. W czerwcu 2020 r. w jednej z tamtejszych kolektur również trafiono szóstkę. Wówczas osoba, która postawiła na wylosowane liczby zgarnęła 7,5 mln zł.

Do pobicia rekordu dużo zabrakło

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że od wspomnianych milionów i tak może wystarczająco zakręcić się w głowie, ale, wbrew pozorom, wcale nie są to najwyższe wygrane, jakie padły w historii naszego kraju.

Numerem “jeden” cały czas pozostaje mieszkaniec Skrzyszowa w Małopolsce, który w marcu 2017 r. jako jedyny wytypował szóstkę i wzbogacił się o 36 mln 726 tys. 210 zł. Do jego wyniku udało się zbliżyć dotychczas tylko pięciu osobom.

ZOBACZ: Nawet 1000 zł miesięcznie. Od 1 stycznia wzrośnie ważne świadczenie

Jeśli zaś chodzi o globalne rekordy, najwyższa wygrana w historii gier liczbowych padła w 2022 r. w USA. Szczęśliwiec, który wziął udział w loterii Powerball, zainkasował ponad 2 mld dolarów.

Źródło: o2.pl