Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowy „konkret" PiS. „Ta zmiana dotyczy każdego Polaka"
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 06.09.2023 08:01

Nowy „konkret" PiS. „Ta zmiana dotyczy każdego Polaka"

Jan Krzysztof Ardanowski
East News

PiS ogłosił kolejny punkt swojego programu wyborczego. Po programie dotyczącym bloków z wielkiej płyty i poprawie jakości jedzenia w szpitalach, partia ogłasza założenia dotyczące owoców w marketach. 

Minimum 2/3 owoców i warzyw od lokalnych dostawców

Tym razem program zapowiedział w mediach były minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. 

Chodzi o wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum dwie trzecie owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców.

PiS zapowiada kolejny punkt programu. Dotyczy posiłków w szpitalach PiS już ogłosił. Będzie program dotyczący bloków z wielkiej płyty

Mają zyskać wszyscy

Jak wskazał Jan Krzysztof Ardanowski, na zmianie mają zyskać zarówno rolnicy, jak i klienci sklepów. Program ma wzmocnić pozycję dostawców żywności, a klientom ułatwić dostęp do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów. 

Były minister rolnictwa wskazał, że "ta zmiana dotyczy każdego Polaka, bo każdy z nas uwielbia smaczną, zdrową, polską żywność".

Obietnice wyborcze PiS

PiS ujawnił już dwie tezy wyborcze. Pierwszy program, zaprezentowany przez premiera Mateusza Morawieckiego, nosi nazwę „Przyjazne osiedle". Drugi program przedstawiła minister zdrowia Katarzyna Sójka - „Dobry posiłek" dotyczy poprawy jakości wyżywienia pacjentów w szpitalach.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

Tagi: Wybory