Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowa, tania linia lotnicza w Polsce. Bilety szybko znikną
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.03.2024 18:03

Nowa, tania linia lotnicza w Polsce. Bilety szybko znikną

samolot
Fot. Pixabay/orna

Miłośnicy podróży z całej Polski wkrótce zyskają nowe możliwości przemieszczania się. Na polski rynek jeszcze w tym roku zawita bowiem nowa tania linia lotnicza. Bilety w atrakcyjnych cenach i interesujące kierunki z pewnością nie umkną uwadze wielu turystów. Jest jednak pewien problem. Przewoźnik obsłuży tylko jedno lotnisko, a z bukowaniem lotów trzeba będzie się spieszyć.

Nowa linia lotnicza w Polsce. WizzAir i Ryanair mają powody do obaw

W dzisiejszych czasach, gdy świat praktycznie nie ma granic, jedyną przeszkodą w podróżowaniu są finanse. Właśnie dlatego Polacy, choć nie tylko, tak bardzo upodobali sobie tanie linie lotnicze, takie jak Wizz Air czy Ryanair. Ich bogata oferta i przystępne ceny sprawiły, że szturmem podbiły polski rynek już jakiś czas temu. Teraz zaś wyrasta im konkurencja. To brytyjski Jet2.com.

Choć przewoźnik powstał w 2003 r., dotychczas nie było mu dane zagościć w polskich portach lotniczych. Podbił za to m.in. Austrię, Danię, Francję i Hiszpanię. W krajach tych bardzo szybko zresztą zdobył popularność. Czy tak będzie także i u nas? Przekonamy się już niebawem.

Awantura o gigantyczną wygraną w Lotto. Sprawa trafiła do sądu

Jet2.com wchodzi do Polski

Jet2.com to firma, która założona została w Leeds w hrabstwie West Yorkshire. Na Wyspach Brytyjskich zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości wśród przewoźników. W jej ofercie znajdują się połączenia z 11 lotnisk w Wielkiej Brytanii do nawet kilkudziesięciu miast na Starym Kontynencie. Linia może pochwalić się także flotą liczącą aż 119 samolotów i tytułem Najlepszej Linii Lotniczej w Wielkiej Brytanii według serwisu TripAdvisor.

ZOBACZ: Elon Musk nie jest już najbogatszy na świecie. Kto zajął jego miejsce?

Jeśli chodzi o polski wątek, Jet2.com pojawi się już wkrótce na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Wchodząc na oficjalną stronę przewoźnika, znajdziemy tam wiele wskazówek, jak obniżyć jeszcze i tak niewygórowane ceny biletów. Przykładowo, loty w obie strony można “upolować” już za ok. 279 złotych. Połączenia ruszą w tym roku.

Z kupnem biletów trzeba będzie się posieszyć

Samolotami spod znaku Jet2.com Polacy dolecą do wszystkich najpopularniejszych miast w Wielkiej Brytanii, w tym m.in. Manchesteru i Birmingham. Loty zaplanowano dwa razy w tygodniu. Przeszkodą może być tylko fakt, że linia pojawi się nad Wisłą jedynie gościnnie.

Z informacji zamieszczonych w sieci wynika, że Jet2.com będzie obsługiwał loty z Polski tylko w okresie przedświątecznym, tj. od 29 listopada do 23 grudnia. Powodem jest fakt, że właśnie w tym okresie będzie można zwiedzić uwielbiany przez Brytyjczyków Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku.

Źródło: Turysci.pl