Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nowa funkcja mObywatel. Można oszczędzić sporo pieniędzy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 30.11.2023 17:50

Nowa funkcja mObywatel. Można oszczędzić sporo pieniędzy

telefon
Pixabay/Niek Verlaan

Oszczędzanie pieniędzy jest bardzo ważnym aspektem dla wielu Polaków. Karta Dużej Rodziny to dokument, dzięki zapewnia rodzinom różne zniżki. Dużym ułatwieniem jest to, że możemy korzystać z jej elektronicznej wersji w aplikacji mObywatel.

Karta Dużej Rodziny przynosi wiele korzyści

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień skierowanych do rodzin, które posiadają co najmniej trójkę dzieci. Wiek pociech, miejsce zamieszkania czy dochody rodziców nie mają tutaj znaczenia.

Ta karta oferuje rodzinom wiele korzyści w postaci zniżek na różne usługi oraz towary. Są to między innymi rabaty na codzienne zakupy, tańsze bilety kolejowe i lotnicze czy mniejsze opłaty za wejściówki do kina lub teatru.

Właśnie się zaczęło. Dino przygotowało dla klientów wyjątkową ofertę

Jak złożyć wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny?

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można złożyć za pośrednictwem strony internetowej Empatia lub w urzędzie gminy. Jej wydanie jest zupełnie bezpłatne, a ubiegać o nią mogą się rodzice i ich małżonkowie, rodzice zastępczy oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka. Według danych, w 2017 roku wydano 1,8 mln kart, a w 2020 roku z programu skorzystało aż 3,25 mln rodzin.

Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Już od 2021 roku Karta Dużej Rodziny dostępna jest także w aplikacji mObywatel, dzięki której można wygenerować elektroniczne dokumenty takie jak chociażby dowód osobisty czy prawo jazdy. 

Aby korzystać z elektronicznej Karty Dużej Rodziny konieczne jest dysponowanie jej tradycyjną wersją. Jest to o tyle wygodne, że wszystkie informacje możemy mieć w swoim smartfonie i nie musimy nosić ze sobą plastikowej wersji tego dokumentu, żeby korzystać ze zniżek.