Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Niebywałe ceny paliw na stacjach. "Tańsze niż w wyborczej promocji"
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 07.12.2023 12:22

Niebywałe ceny paliw na stacjach. "Tańsze niż w wyborczej promocji"

Orlen
Iberion

W czwartek na stacjach benzynowych Orlen pojawiły się nowe ceny paliw. Okazuje się, że benzyna w hurcie jest najtańsza od stycznia 2022 roku. Ten spadek cen skomentował w mediach społecznościowych ekonomista Rafał Mundry, który przewiduje kolejne zmiany w najbliższym czasie.

Zmiany cen na stacjach paliw

Na stacjach benzynowych Orlen w czwartek wprowadzono nowe ceny. Cena hurtowa oleju napędowego Ekodiesel spadła do 5030 złotych za tysiąc litrów, czyli o 2 grosze mniej w porównaniu do środy. Niestety jest to nieznaczny spadek i cena jest większa niż przed wyborami parlamentarnymi. Okazuje się jednak, że powody do radości mają właściciele aut tankujący benzynę bezołowiową 95.

Rossmann zaszalał przed świętami. Klienci ustawią się w długich kolejkach

Duży spadek ceny benzyny

Od czwartku na stacjach benzyna bezołowiowa 95 w hurcie będzie kosztowała 4713 złotych  za tysiąc litrów, co oznacza spadek 5 groszy na litrze. Jest to najniższy poziom od 26 stycznia 2022 roku. Jeśli chodzi o przedwyborcze ceny, to osiągnęły one w hurcie 4754 zł, a więc o 4 grosze więcej niż aktualnie

Ekonomista Rafał Mundry o zmianach cen na stacjach

W mediach społecznościowych pojawił się komentarz ekonomisty dotyczący tych zmian na stacjach. - Orlen: Ceny paliw (95,98) w hurcie najtańsze w tym roku. Tańsze niż w “wyborczej promocji”. Wszystko przez spadające ceny ropy (wczoraj -4 proc.). Od wrześniowego szczytu -34 proc - napisał ekonomista Rafał Mundry. Okazuje się, że specjalista ma optymistyczne prognozy dla kierowców. - 5 z przodu na stacjach coraz bliżej - dodał.