BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Najdziwniejsza aukcja w historii? Kawałek kurczaka z McDonalda sprzedany za 100 tys. dolarów
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 09:21

Najdziwniejsza aukcja w historii? Kawałek kurczaka z McDonalda sprzedany za 100 tys. dolarów

Kurczak w McDonald's sprzedany za kosmiczną cenę
Wikimedia/The Bangsawan

Ile kosztuje kawałek kurczka McNuggets z McDonalds'a? Okazuje się, że nawet 100 tys. dolarów. Sprawdźcie dlaczego nie brakuje osób, które są gotowe zapłacić taką sumę za przysmak.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego ktoś chce zapłacić 100 tys. zł za kurczaka z McDonalds'a

  • Kogo przypomina przysmak

  • Dlaczego transakcja ostatecznie może nie dojść do skutku

Kurczak z McDonalds'a wart 100 tys. zł

O jedzeniu dostępnym w sieci McDonald's zwykło się mawiać, że jest śmieciowe, ale tego rodzaju opinie i moda na zdrowe odżywianie w żaden sposób nie odbijają się na spadku kolejek w restauracjach sieci. Jedzenie tam może nie tylko smakować, ale jest też stosunkowo tanie.

Tani nie okazał się natomiast kurczak McNuggets, który został w piątek sprzedany na internetowej aukcji za... 100 tys. dolarów, czyli ok. 367 tys. zł.

Szoku nie kryje Polina, która wystawiła przysmak na eBayu. Początkowo cena wyniosła jedynie 0,99 dolara, co - jak zauważa Money.pl - oznacza, że przebitka między ceną wywoławczą a ostateczną ceną sprzedaży wyniosła milion procent.

Polina przyznała w rozmowie a amerykańskim portalem CNET, że spodziewała się, że uda jej się sprzedać kurczaka za mniej więcej 50 dolarów. Tymczasem ostateczny finał aukcji przerósł jej najśmielsze oczekiwania.

Kawałek kurczaka wart fortunę

Jak to możliwe, że ktoś chciał zapłacić za kawałek kurczaka 100 tys. dolarów? Powód może wprawić w osłupienie.

Okazuje się bowiem, że ów kawałek kurczaka do złudzenia przypomina postać z gry video "Among us".

Na podobieństwo zwrócili uwagę m.in. administratorzy oficjalnego funpage'a gry, którzy jak podaje Money.pl napisali: "Among Us jest w sprzedaży pod postacią kawałka kurczaka o wartości 34 443,43 USD i nie wiem, jak się z tym czuć ??? Co teraz? Potrzebuję tego!".

Osoba, która wylicytowała kurczaka może być spokojna o jego świeżość, gdyż jak podkreśla sprzedawczyni, zostanie on zamrożony, a później odpowiednio zabezpieczony.

Polina przyznaje jednak, że ostatecznie transakcja może nie dojść do skutku. Powód? Wiele osób bierze udział w tego rodzaju aukcjach jedynie dla żartu.

W Polsce coś o tym wiemy. Niedawno głośno było o kosmicznych sumach, jakie internauci byli gotowi zapłacić za... papierek po lodach Ekipy. W pewnym momencie kwoty sięgały... 250 tys. zł.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]