Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nagrodę liczy teraz w grubych tysiącach. 80-latek przez własny błąd wygrał na loterii
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 17.04.2021 02:00

Nagrodę liczy teraz w grubych tysiącach. 80-latek przez własny błąd wygrał na loterii

Nagroda w loterii przypadła mężczyźnie tylko dlatego, że zapomniał okularów
Fot.: Bartosz Senderek / Creative Commons BY-SA-2.5 / Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.5 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5>, via Wikimedia Commons

Nagrodę zawdzięcza zwykłemu przypadkowi. O tym przypadku rzeczywiście można powiedzieć “ślepy los”. 80-latek z Wielkiej Brytanii wygrał na loterii tylko dlatego, że zapomniał okularów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakiej loterii mężczyzna wygrał nagrodę

  • Na co zamierza przeznaczyć pieniądze

  • W jaki sposób mężczyzna wygrał wielką sumę

Nagrodę zawdzięcza zapominalstwu

Wysoka nagroda w loterii EuroMillions przypadła 80-latkowi, który swoje szczęście może zawdzięczać jedynie zapominalstwu. Brytyjczyk zapomniał wziąć swoich okularów, dlatego zdecydował się na los “chybił-trafił”.

Denis Fawsitt od lat regularnie gra na loterii. 80-latek odwiedzał kolekturę każdego tygodnia i próbował swojego szczęścia w loterii EuroMillions.

Senior za każdym razem skreślał te same cyfry - daty urodzin swoich najbliższych, jednak tym razem, będąc już w kolekturze, zorientował się, że zapomniał swoich okularów, przez co nie mógł wypełnić kuponu. Mimo wszystko mężczyzna zdecydował się wykupić los chybił-trafił.

Ślepy los

Historia mężczyzny pokazuje, że dosłownie - los bywa ślepy, ponieważ dzięki liczbom wytypowanym przez maszynę mężczyzna wygrał potężną nagrodę - 116 tys. funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad pół miliona.

Mężczyzna i jego 75-letnia małżonka - Ann, przyznali, że kiedy dowiedzieli się o wygranej byli w wielkim szoku. 

Małżeństwo zdradziło, że kiedy dowiedzieli się o wygranej, wypili kilka kieliszków szampana. Para ma już też wstępne plany, w jaki sposób wydadzą wygrane pieniądze - mają zamiar urządzić wielką rodzinną imprezę, a oprócz tego chcą wyremontować swój ogród i dokupić kilka mebli do domu.

Fawsittowie nie zapominają również o swojej rodzinie. Para, która wychowała dwie córki i doczekała się wnuków, chciałaby dużą część pieniędzy przekazać swoim najbliższym, ponieważ, jak twierdzą, pieniądze bardziej przydadzą się im.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: Pieniądze