Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Na tym Sławomir Mentzen zarabia bajońskie sumy. Kwota powala
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 12.02.2024 22:10

Na tym Sławomir Mentzen zarabia bajońskie sumy. Kwota powala

Sławomir Mentzen
East News/Piotr Molecki

Ujawniono przychód kancelarii Sławomira Mentzena, a kwota naprawdę robi wrażenie. W 2023 firma zarobiła powalającą sumę. Sprawę skomentował sam lider Konfederacji.

To jedna z największych takich firm w Polsce

”Wzrost biznesu firmy opiera się m.in. na modelu subskrypcyjnym, który daje dostęp małym i średnim firmom do profesjonalnego doradztwa podatkowego i prawnego”, czytamy w portalu Strefa Inwestorów. To tam po raz pierwszy udostępniono informację o przychodach kancelarii Sławomira Mentzena. Te w ubiegłym roku wyniosły aż 21,5 miliona złotych.

Kancelaria polityka Konfederacji zatrudnia na chwilę obecną 120 osób i jest jedną z największych tego typu firm w kraju.
 

Przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Smutne, ile dostaje

"Może nie gigantyczne, ale bardzo duże i stale rosnące”

Po ujawnieniu informacji o przychodach kancelarii, nie mogło zabraknąć także komentarza samego Sławomira Mentzena. Lider Konfederacji w serwisie X napisał:

Może nie gigantyczne, ale bardzo duże i stale rosnące. Styczeń i luty są wyraźnie lepsze niż rok temu. Jeśli któryś przedsiębiorca jeszcze nie korzysta z Mentzen+ lub Mentzen Prime, to szczerze polecam :)

To właśnie te programy stanowią główne źródło zysku całej kancelarii.
 

Konsultacje prawne niczym Netflix

O finansowych sukcesach wypowiedziała się również wiceprezes zarządu kancelarii, Marta Stempiewska, której słowa przytoczył serwis Strefa Inwestorów. Wyjaśniła, jak działają subskrybowane konsultacje prawne:

Subskrypcja Mentzen+ pozwala na nielimitowane konsultacje prawne i podatkowe. To działa jak Netflix. Klient podaje nam dane swojej karty kredytowej i ma dostęp do takiej ilości konsultacji, jakiej tylko potrzebuje, w zamian za stałą miesięczną opłatę. Nie mamy żadnych okresów wypowiedzenia, nie wiążemy klienta umowami, może zrezygnować z naszych usług kiedy tylko chce. Nie prowadzimy aktywnej sprzedaży, klienci sami do nas trafiają dzięki naszej obecności w Internecie oraz rekomendacjom.

źródło: wiadomosci.wp.pl