BiznesINFO.pl
pixabay, Fz

pixabay, Fz

Moja Woda z kończącym się terminem. Został już niecały miesiąc na złożenie wniosku o pieniądze

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Program Moja Woda kończy się 10 czerwca br. Do tego czasu chętni na dofinansowanie do własnej retencji mogą składać wnioski o przyznanie pieniędzy. Na co możemy dostać pieniądze?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest program Moja Woda

  • Ile pieniędzy jest w puli

  • Kto może starać się o dofinansowanie

Moja Woda z drugą edycją. Będzie trzecia?

Moja Woda to program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na przydomową retencję. Rządzący podkreślają, że pieniądze można dostać nawet na oczko wodne - ważne, aby instalacja zatrzymywała deszczówkę.

Pomysłodawcy projektu podkreślają, że inicjatywa ma zapobiegać suszy oraz jej skutkom w Polsce. Dodatkowym aspektem programu jest również kwestia ekologii, której świadomość rośnie dzięki podobnym programom.

W ramach programu Moja Woda można otrzymać 5 tys. złotych dofinansowania, ale nie więcej niż 80 proc. wartości projektu. Druga edycja programu Moja Woda kończy się 10 czerwca br. i zakłada dofinansowanie do kosztów poniesionych 1 czerwca 2020 r.

Projekt, który początkowo wywołał salwę śmiechu ze strony niektórych ekspertów, cieszy się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. Resort klimatu i środowiska podaje, że do 7 maja 2021 r. wpłynęło 14,5 tys. wniosków o przyznanie dofinansowania z Mojej wody.

Moja Woda ekologicznie

Co więcej, wszystkie wnioski opiewają na łączną sumę niemal 69 mln złotych. W 2021 r. przewidziano 100 mln złotych na program Moja Woda, a zatem wnioski w 69 proc. wyczerpują ten budżet.

Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka cytowany w komunikacie resortu podkreśla, że w pierwszej edycji programu Moja Woda udało się dofinansować ponad 24 tys. gospodarstw domowych chętnych na posiadania własnej retencji.

Wiceprezes Narodowego Funduszu Artur Lorkowski mówi, że dzięki drugiej edycji prawdopodobnie uda się dofinansować kolejnych 20 tys. przydomowych instalacji retencyjnych. Tłumaczy, że poprzez takie działanie nie tylko zapobiegamy suszy w Polsce, ale również odciążamy kanalizację i zapobiegamy powodziom.

Minimalna wartość zbiornika retencyjnego to 2 tys. złotych. Na ten moment nie jest wiadome, czy resort zdecyduje się na zorganizowanie kolejnej, tym razem trzeciej edycji programu Moja woda.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >