Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Moja Woda z kończącym się terminem. Został już niecały miesiąc na złożenie wniosku o pieniądze
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 20.05.2021 02:00

Moja Woda z kończącym się terminem. Został już niecały miesiąc na złożenie wniosku o pieniądze

pixabay, Fz
pixabay, Fz

Program Moja Woda kończy się 10 czerwca br. Do tego czasu chętni na dofinansowanie do własnej retencji mogą składać wnioski o przyznanie pieniędzy. Na co możemy dostać pieniądze?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest program Moja Woda

  • Ile pieniędzy jest w puli

  • Kto może starać się o dofinansowanie

Moja Woda z drugą edycją. Będzie trzecia?

Moja Woda to program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na przydomową retencję. Rządzący podkreślają, że pieniądze można dostać nawet na oczko wodne - ważne, aby instalacja zatrzymywała deszczówkę.

Pomysłodawcy projektu podkreślają, że inicjatywa ma zapobiegać suszy oraz jej skutkom w Polsce. Dodatkowym aspektem programu jest również kwestia ekologii, której świadomość rośnie dzięki podobnym programom.

W ramach programu Moja Woda można otrzymać 5 tys. złotych dofinansowania, ale nie więcej niż 80 proc. wartości projektu. Druga edycja programu Moja Woda kończy się 10 czerwca br. i zakłada dofinansowanie do kosztów poniesionych 1 czerwca 2020 r.

Projekt, który początkowo wywołał salwę śmiechu ze strony niektórych ekspertów, cieszy się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. Resort klimatu i środowiska podaje, że do 7 maja 2021 r. wpłynęło 14,5 tys. wniosków o przyznanie dofinansowania z Mojej wody.

Moja Woda ekologicznie

Co więcej, wszystkie wnioski opiewają na łączną sumę niemal 69 mln złotych. W 2021 r. przewidziano 100 mln złotych na program Moja Woda, a zatem wnioski w 69 proc. wyczerpują ten budżet.

Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka cytowany w komunikacie resortu podkreśla, że w pierwszej edycji programu Moja Woda udało się dofinansować ponad 24 tys. gospodarstw domowych chętnych na posiadania własnej retencji.

Wiceprezes Narodowego Funduszu Artur Lorkowski mówi, że dzięki drugiej edycji prawdopodobnie uda się dofinansować kolejnych 20 tys. przydomowych instalacji retencyjnych. Tłumaczy, że poprzez takie działanie nie tylko zapobiegamy suszy w Polsce, ale również odciążamy kanalizację i zapobiegamy powodziom.

Minimalna wartość zbiornika retencyjnego to 2 tys. złotych. Na ten moment nie jest wiadome, czy resort zdecyduje się na zorganizowanie kolejnej, tym razem trzeciej edycji programu Moja woda.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]