BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Mężczyzna przez 6 lat trzymał w mieszkaniu zwłoki. Miał ku temu zadziwiający powód
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 01.06.2023 09:58

Mężczyzna przez 6 lat trzymał w mieszkaniu zwłoki. Miał ku temu zadziwiający powód

policja we Włoszech
AFP

61-letni Bernardo R. trzymał ciało swojej matki przez co najmniej 6 lat. W tym czasie pobierał rentę kobiety. Według śledczych miał wyłudzić ok. 180 tys. euro.

Ciało

Do niecodziennej sytuacji doszło we Włoszech. Śledczy zaniepokoili się nieobecnością 86-letniej, kiedy władze próbowały się z nią skontaktować w sprawie rodzinnego majątku. Syn tłumaczył nieobecność matki podróżą do Niemiec, skąd pochodziła. 

Śledczy odkryli że seniorka przez sześć lat nie korzystała z ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego udali się do jej mieszkania. W środku znaleźli zmumifikowane ciało kobiety zawinięte w worek na zwłoki. 

Śledztwo w sprawie oszustwa

Według włoskiego dziennika “L'Arena” 61-letni syn mieszkał wówczas w hotelu i miał próbować odebrać sobie życie.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie zbezczeszczenia zwłok i oszustwa. Z ustaleń śledczych wynika, że pobierając rentę matki mężczyzna wyłudził około 180 tys. euro. Ciało kobiety ma zostać poddane sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny i dokładny czas zgonu.

Pobieranie świadczeń nieżyjących osób

Podobne sytuacje zdarzają się także w Polsce. Przykładowo w 2016 roku wyszło na jaw, że 58-letni mężczyzna trzymał ciało swojej matki w mieszkaniu i pobierał należną jej emeryturę. Sprawa wyszła na jaw przez przypadek, kiedy nieobecnością kobiety zaniepokoili się pracownicy MOSP w Łodzi, których była podopieczną. Według wstępnych ustaleń mężczyzna miał oszukiwać w tej sprawie przez ok. pół roku. Łódzka prokuratura postawiła mu zarzut oszustwa na szkodę ZUS. 

Tagi: renta
Polecane